У Києві затримали учасника ІДІЛ. Йому вдавалося 7 років переховуватися від правосуддя

Затриманий у Києві учасник ІДІЛ
Затриманий у Києві учасник ІДІЛСБУ

У Києві затримали учасника міжнародної терористичної організації «Ісламська держава», який перебував у розшуку за лінією Інтерполу.

Про це повідомили в СБУ.

Затриманий є громадянином країни Центральної Азії. За даними слідства, він ще до повномасштабного вторгнення нелегально прибув в Україну, використовуючи іноземний паспорт підставної людини.

До цього чоловік тривалий час перебував на Близькому Сході, де займався переправленням бойовиків терористичної організації на територію Сирії.

За даними СБУ, після прибуття в Україну чоловік постійно змінював номери мобільних телефонів та адреси орендованих квартир у різних містах. Згодом намагався налагодити у Києві канал незаконної легалізації вихідців із країн з підвищеним терористичним ризиком.

Співробітники СБУ встановили його місцеперебування і затримали за місцем тимчасового проживання у столиці України. Наразі чоловік перебуває під вартою відповідно до процедури екстрадиційного арешту. Вирішується питання щодо його екстрадиції до країни походження, яка оголосила його в міжнародний розшук у 2017 році.

«Ісламська держава»

ІДІЛ створили у 2014 році під час війни в Іраку та протистояння опозиції з режимом президента Башара Асада в Сирії. Бойовики захопили частину території північно-східної Сирії та північно-західного Іраку, а 30 червня того самого року в головній мечеті Мосула лідер ІДІЛ Абубакр Аль-Багдаді проголосив «халіфат».

На заклики «іділівців» відгукнулися прихильники ісламу салафітского спрямування по всьому світу. Істотну частину — до 4 тисяч людей — становили вихідці з російського Північного Кавказу, Узбекистану, Казахстану та інших пострадянських регіонів з авторитарними політичними режимами.

У грудні 2021 року Служба безпеки України повідомила, що викрила осередок «Ісламської держави» в Києві. В учасників вилучили зброю та боєприпаси.

Того самого року Україна повернула із Сирії десятки українців, які перебували в таборах закритого типу «Аль-Хол» та «Родж». Деякі перебували в таборах щонайменше з 2019 року.