З початку року викрили 77 людей, причетних до корупції у МСЕК — МОЗ
З початку 2024 року правоохоронці викрили 77 людей, причетних до корупційних злочинів у сфері діяльності медико-соціальних експертних комісій.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я після наради з СБУ та головами МСЕК.
Також, за даними правоохоронців, за цей час виявили 7 злочинних угруповань серед представників комісій.
У МОЗ зазначили, що разом з правоохоронними органами вже опрацювали майже 19 тисяч медико-експертних справ.
Міністерство нагадало про реформування МСЕК: для цього розробили законопроєкт, який вносить зміни до 27 законів та кодексів України.
Зокрема, пропонують такі зміни:
- проводити експертизу в кластерних та надкластерних лікарнях, де на місці є всі необхідні спеціалісти й можливість проводити додаткові обстеження;
- направлення на експертизу відбуватиметься на підставі чітких критеріїв, з їхнім підтвердженням через електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ);
- передбачено запровадження електронного направлення для проходження експертизи;
- сімейний або лікуючий лікар зможуть направляти на експертизу самостійно, без залучення лікарсько-консультативної комісії;
- під час ухвалення рішення комісією і для визначення потреб людини будуть враховувати дані, внесені під час реабілітації, сама комісія може направляти й на дообстеження;
- буде створений окремий інструментарій оцінки потреб людини, який надалі використовуватиметься і в інших сферах;
- пропонується змінити порядок фінансування оновленої експертизи — кошти з окремої бюджетної програми будуть сплачувати НСЗУ за проведення кожного оцінювання.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що МОЗ отримало понад 3 тисячі скарг на роботу медико-соціальних експертних комісій.
Що передувало?
4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області, а також її сина — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів. Наступного дня працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру очільниці обласної МСЕК та взяли її під варту.
Як стало відомо згодом, ім’я фігурантки — Тетяна Крупа. Її син Олександр та чоловік Володимир є засновниками ТОВ «СОЛАР-ІНВЕСТ», яке займається виробництвом сонячної електроенергії.
Відомо, що Крупу обрали до Хмельницької обласної ради від «Слуги Народу», вона входить до Комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту. Також на сайті облради повідомляли, що Крупа у 2021 році очолила депутатську групу «За сімейні цінності».
За словами правоохоронців, під час обшуків у родини Крупи знайшли майже 6 млн доларів у різній валюті лише готівкою. Окрім цього, за повідомленням ДБР, правоохоронці вилучили документи, які підтверджують незаконну діяльність посадовців та відмивання ними грошей через різні бізнес-проєкти. Під час слідчих дій керівниця МСЕК намагалась позбутися частини грошей, викинувши у вікно дві сумки, у яких було пів мільйона доларів.
7 жовтня Печерський райсуд Києва відправив Крупу під варту на два місяці з альтернативою застави у понад 500 мільйонів гривень.
- Поділитися: