Майже половина українців вважають, що вступати до ЄС необов’язково, але треба зміцнювати зв’язки — опитування

48% опитаних українців погоджуються, що Україна може і не вступити до Європейського Союзу, але має зміцнювати з ним зв’язки. Водночас 43% впевнені, що Україна обов’язково повинна вступити до ЄС.
Про це свідчать результати опитування громадської думки для консультативної місії ЄС в Україні, проведеного соціологічною групою «Рейтинг».
Думку, що необов’язково вступати до ЄС, але варто зміцнювати з ним зв’язки, частіше висловлюють мешканці центру, півдня та сходу.
А втім, лише 7% вважають, що Україні взагалі не треба інтегруватися у ЄС. Ця думка є дещо поширенішою серед груп з нижчим доходом.
Порівняно з 2022 роком майже вдвічі зменшилася кількість тих, хто вірить у швидкий вступ до ЄС. Найчастіше (28%) респонденти вважають, що Україна стане членом Євросоюзу протягом наступних 5 років, а ще 25% припускають, що це станеться у проміжку від 5 до 10 років.
Опитані з малих міст не обласного значення та сіл частіше обирають коротші терміни.
На думку майже 20% опитаних, Україна вже повністю готова до вступу в ЄС, проте більшість (57%) вважає, що Україна ще потребує подальших реформ. А ось 22% респондентів вважають, що Україна зовсім не готова до вступу в ЄС.
Від вступу до Європейського Союзу опитані найчастіше очікують боротьби з корупцією (41%), співробітництва у сфері безпеки та оборони (36%) та гарантій безпеки (35%).
Крім того, 68% респондентів вважають, що Україна повинна відстоювати свої інтереси й не погоджуватися на окремі вимоги ЄС, навіть якщо це відтерміновує набуття Україною повноправного членства.
Про опитування
Опитування проводили з 24 по 29 вересня 2024 року методом CATI. Вибірка становила 2000 респондентів, що представляють доросле населення України, за винятком тимчасово окупованих територій та територій, на яких відсутній український мобільний зв'язок. Похибка становить 2,2% з довірчою ймовірністю 0,95.
- Поділитися: