Уряд працює над реформою МСЕК і ВЛК. Їх хочуть цифровізувати — Офіс президента

Нарада щодо реформування МСЕК та ВЛК
Нарада щодо реформування МСЕК та ВЛКОфіс президента

У Офісі президента провели нараду щодо реформування медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) та військово-лікарських комісій (ВЛК). Питання нової реформи МСЕК незабаром розглянуть у Верховній Раді.

Про це заявили в ОП.

Нараду проводили під керівництвом заступниці глави Офісу президента Ірини Верещук. У ній також брали участь представники РНБО та громадських організацій, що опікуються людьми з інвалідністю.

Так, головною темою обговорення став законопроєкт Міністерства охорони здоров’я про реформування системи призначення статусу інвалідності та ліквідацію МСЕК — його невдовзі мають розглянути на засіданні Верховної Ради.

У МОЗ також розповіли про запровадження системи оцінки повсякденного функціонування людини з метою призначення інвалідності. Окрім цього, у відомстві пропонують цифровізувати такий процес. Він передбачає три етапи, перший із яких має розпочатися 1 січня наступного року.

Також на нараді обговорили реформу військово-лікарських комісій, а саме — зменшення бюрократії та створення прозорого процесу проходження ВЛК. Тож упродовж двох тижнів Міноборони, МОЗ та Мінцифри розроблять кроки з цифровізації комісії.

Скандали з МСЕК

4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області Тетяну Крупу, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.

Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему Крупи, адже були її співучасниками. Десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.

На тлі цього скандалу правоохоронці взялися з перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним. А президент Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО, які мають «повернути справедливість».

Так, генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку. МСЕК у чинному вигляді обіцяють ліквідувати вже цього року. В уряді представлять рішення щодо цифровізації проходження всіх етапів МСЕК.

Пенсійний фонд разом з ДБР, Нацполіцією та СБУ мають провести швидкий аудит всіх пенсійних виплат по інвалідності прокурорам та іншим посадовцям державних органів.

Також президент доручив НАЗК розробити законопроєкти, які б визначали голову й членів МСЕК суб’єктами кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та відповідачами у справах про визнання активів необґрунтованими.