Затримали керівницю МСЕК, яка вимагала хабар у паралізованого військового

На хабарі затримали керівницю МСЕК у Кіровоградській області
На хабарі затримали керівницю МСЕК у Кіровоградській областіОфіс генерального прокурора

Правоохоронці викрили на корупції керівницю одного із міжрайонних центрів медико-соціальної експертизи (МСЕК) на Кіровоградщині, яка також є депутаткою міської ради.

Про це повідомили у Службі безпеки України та Офісі генерального прокурора.

За матеріалами справи, посадовиця вимагала 2 тисячі доларів від пораненого воїна ЗСУ за встановлення йому другої групи інвалідності до кінця життя.

Як встановило розслідування, захисник зазнав тяжкого поранення у боях за Часів Яр навесні 2023 року. Тоді уламки російської керованої авіабомби поранили військового, після чого ліву сторону його тіла паралізувало.

Утім, очільниця МСЕК все одно вимагала хабар від військово за оформлення статусу.

Правоохоронці затримали її «на гарячому», коли вона отримувала всю суму хабаря.

Наразі керівниці МСЕК повідомили про підозру за ч. 1 ст. 368 Кримінального кодексу України — прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Їй загрожує до 10 років за ґратами.

Скандали з МСЕК

4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області Тетяну Крупу, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.

Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему Крупи, адже були її співучасниками. Десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.

На тлі цього скандалу правоохоронці взялися з перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним. А президент Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО, які мають «повернути справедливість».

Так, генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку. МСЕК у чинному вигляді обіцяють ліквідувати вже цього року. В уряді представлять рішення щодо цифровізації проходження всіх етапів МСЕК.

Пенсійний фонд разом з ДБР, Нацполіцією та СБУ мають провести швидкий аудит всіх пенсійних виплат по інвалідності прокурорам та іншим посадовцям державних органів.

Також президент доручив НАЗК розробити законопроєкти, які б визначали голову й членів МСЕК суб’єктами кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та відповідачами у справах про визнання активів необґрунтованими.