Депутата Євгена Шевченка відправили під варту. Його підозрюють у держзраді

Печерський райсуд Києва відправив під варту народного депутата Євгена Шевченка. Йому оголосили підозру в держзраді після того, як він закликав почати «діалог» з росією.
Про це повідомив кореспондент hromadske.
Шевченка відправили під варту без права внесення застави до 11 січня.
Сторона обвинувачення наполягала, що депутат своїми висловлюваннями проводив підривну діяльність на користь росії. Зокрема, посилалися на його публікації в Telegram та YouTube.
Напередодні Шевченку повідомили про підозру в держзраді після того, як він закликав почати «діалог» з росією. Слідчі зазначили: експертиза заяв депутата показала, що той почав завдавати шкоди обороноздатності та інформаційній безпеці України ще до початку повномасштабного вторгнення рф.
Окрім того, Шевченко неодноразово їздив до Білорусі, де зустрічався з самопроголошеним президентом Олександром Лукашенком. А його близькі родичі, за даними слідства, вели активний бізнес із представниками Білорусі.
Сам Шевченко перед засіданням сказав журналістам, що не визнає вини. І натякав, що порушена кримінальна справа — це нібито політичний тиск. Також він назвав Лукашенка ворогом.
Прокурор повідомив, що з кінця 2020 року Шевченко здійснив понад 30 виїздів за межі України. І найчастіше він їздив до Білорусі.
Адвокат депутата казав, що з тексту підозри незрозуміло, чи досліджували правоохоронці оригінали публікацій у YouTube, які не піддавалися монтажу. Мовляв, вони могли бути видозмінені.
Також сторона захисту заявляла, що справа «шилася». Як одну з ознак адвокат назвав граматичні та пунктуаційні помилки в тексті підозри. А ще, за його словами, експертиза була зроблена «занадто швидко».
Узяти Шевченка на поруки зголосилося троє його колег, зокрема Валерій Гнатенко, який є фігурантом справи про сепаратизм.
Що передувало?
Народний депутат Євген Шевченко закликав президента України Володимира Зеленського почати переговори з росією.
«Давай, Вова, давай! Час, товаришу президент, починати діалог. Я розумію, що після цього тобі доведеться піти. Але країна важливіша за особисті амбіції. Я допоможу, якщо що. Знову з'їжджу до Мінська. Все вирішимо. Ти тільки почни. А не хочеш — тебе змусять піти. І змусять ті, хто вчора тобі аплодував у країнах західного світу», — написав він.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак у відповідь заявив, що «деякі народні депутати, схоже, заплуталися в питаннях національної безпеки, національних інтересів та майбутнього країни».
На тлі цього у ГУР відхрестилися від депутата Шевченка: у 2023 році голова ГУР МОУ Кирило Буданов заявляв, що розвідка використовує депутата для комунікації з Білоруссю.
Нагадаємо, Шевченко у 2019 році був обраний депутатом від партії «Слуга Народу» як безпартійний. У 2020 році привітав самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка з переобранням та пізніше самовільно їздив до нього на зустрічі. За це його виключили з фракції «слуг».
У залі українського парламенту Євген Шевченко розгортав прапор Білорусі. А також одного разу з’явився у військовій формі.
- Поділитися: