Реформу ВЛК завершать до червня 2025-го. Медогляди відбуватимуться в цивільних медзакладах
Уряд погодив реформу військово-лікарських комісій, яку проведуть для уникнення бюрократії та корупційних ризиків. Завершити її планують до червня 2025 року.
Про це розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
За її словами, реформа стане не просто «цифровим інструментом», а «новою філософією взаємодії з громадянами, заснованою на повазі до часу, зусиль та гідності кожного та кожної».
Так, згідно з реформою, люди зможуть проходити медогляди в цивільних медзакладах за місцем перебування. Черногоренко запевняє, що після цього не треба «ніякої біганини» держустановами, адже весь обмін цифровими документами триватиме «лічені хвилини».
Доповнено о 10:06. У Міноборони уточнили: після проходження медогляду дані громадян потраплятимуть в Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ), а звідти — у медичну інформаційну систему ЗСУ.
Військово-лікарська комісія отримає анонімізовані дані про людину, ознайомиться з ними та ухвалить своє адміністративне рішення. Дані надходитимуть на випадкову комісію, тобто її члени не знатимуть, чиї документи розглядають.
Електронні підписи як лікаря, так і працівника ВЛК буде видно під кожним рішенням, а висновки комісій зберігатимуться. Усе це має спростити перевірку ВЛК з боку правоохоронців, кажуть у Міноборони.
На першому етапі реформи реалізують електронне направлення на ВЛК у застосунку «Резерв+» та висновок комісії в електронному вигляді. Це мають зробити протягом 3 місяців.
І лише на другому етапі реформи стане можливо проходити медогляд у будь-якому зручному закладі охорони здоровʼя. Це в Міноборони обіцяють реалізувати до 1 червня 2025 року.
Що передувало?
В Офісі президента відбулася нарада під керівництвом заступниці керівника ОП Ірини Верещук, на якій обговорювали реформування медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) та військово-лікарських комісій (ВЛК).
Вона відбулася на тлі корупційних скандалів зі МСЕК. Тоді президент Володимир Зеленський призначив засідання РНБО щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями й пообіцяв реакцію на різних рівнях.
Так, 22 жовтня Зеленський оголосив, що РНБО визначило перелік рішень, «які повернуть справедливість», а він затвердив їх указом. За кілька хвилин стало відомо, що генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку.
Кабінет Міністрів за рішенням РНБО та президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) в Україні.
- Поділитися: