У МОЗ оголосили, скільки висновків МСЕК про інвалідність уже скасували

Правоохоронці передали Міністерству охорони здоровʼя понад 2000 справ про сумнівну інвалідність, яку раніше встановили висновком медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Деякі з рішень уже скасували.
Про це повідомив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко в етері телемаратону «Єдині новини», цитує УНІАН.
Майже тисячу проваджень уже розглянули. Так, 188 людям скасували рішення про інвалідність, а ще 388 фігурантів викликали до профільного науково-дослідного інституту для переогляду.
Як пояснив Ляшко, там мають перевірити чи дійсно стан здоровʼя відповідає тим змінам, які були записані до справи під час проведення МСЕК.
Ще у листопаді було відомо, що МОЗ разом із правоохоронними органами перевіряють рішення медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності 1695 посадовцям із понад 30 державних органів. Більшість справ стосувалася працівників органів податкової.
Скандали з МСЕК
У жовтні правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області Тетяну Крупу, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.
На тлі цього скандалу правоохоронці взялися за перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Президент Володимир Зеленський оголосив, що РНБО визначило перелік рішень, «які повернуть справедливість». За кілька хвилин стало відомо, що генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку.
МСЕК вирішили реформувати — із січня 2025 року замість цього запрацює оцінювання повсякденного функціонування людини.
- Поділитися: