На береги нацпарку Одещини, де зимують десятки тисяч птахів із різних частин Європи, винесло міни

На узбережжя Чорного моря в Національному природному парку «Тузлівські лимани», що на Одещині, викинуло міни. Через їх знешкодження птахи покинули місця ночівлі.
Про це повідомили в нацпарку.
З 24 січня працівники почали моніторинг усього узбережжя Чорного моря в межах нацпарку, щоб виявити ділянки, на які викинуло мазут. Саме тоді на узбережжі в заповідній зоні знайшли чергову протидесантну міну.
Адміністрація нацпарку проінформувала спеціальні військові підрозділи, і міну знешкодили. Працівники «Тузлівських лиманів» розповіли, що перебували неподалік у безпечному місці й відчули «реальний потужний вибух».
Як зауважили в нацпарку, зараз там зимують десятки тисяч птахів із різних частин Європейського континенту, зокрема рідкісні червоноволі казарки, фламінго та сірі журавлі.
«Потужний стрес відчуло все живе навколо, що спонукало багатьох птахів миттєво покинути місця ночівлі. Ймовірно, деякі птахи вночі повертаються, але є і ті, дуже чутливі, які покидають місця зимівлі в нацпарку», — заявили у «Тузлівських лиманах».
Вже 31 січня знову виявили міну на піщаному пересипі у східній частині нацпарку. Її так само знешкодили військові моряки.
Раніше до одеських берегів біля Дунайського біосферного заповідника і Національного природного парку «Тузлівські лимани» дістався мазут, розлитий унаслідок аварії російських танкерів у Керченській протоці.
А до того до нацпарку прилетіли птахи в мазуті. Один із них помер.
- Поділитися: