Зеленський про демобілізацію: Військові повернуться додому, коли ми переможемо ворога

Президент Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання щодо встановлення чітких термінів служби у війську, заявив, що «військові повернуться додому, коли ми переможемо ворога».
Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко.
Народний депутат Олексій Гончаренко від «Європейської Солідарності» поставив запитання щодо законопроєкту про чіткі терміни служби.
Зеленський відповів, що «військові повернуться додому, коли ми переможемо ворога, а це путін». Також він заявив, що ротації відбудуться, якщо народні депутати будуть особисто допомагати військовим на фронті.
«Ворогів всередині країни немає, і ви не ставайте на цей бік. Наші захисники заслуговують якісних ротацій, коли такі, як ти, такі як ви, будете на фронті допомагати їм», — заявив Зеленський.
Що відомо про законопроєкт про демобілізацію?
Минулого року уряд подав законопроєкт про оновлення законодавства про мобілізацію. Але до другого читання з нього виключили положення щодо демобілізації та ротації військових. Медіа писали, що такі зміни в законопроєкті ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
У Міністерстві оборони казали, що від парламентського комітету є доручення протягом 8 місяців розробити новий, окремий закон, який стосуватиметься безпосередньо ротації та демобілізації. Роботу над ним мали завершити до 18 грудня 2024 року. Але цю дату прострочили.
У Міноборони пояснювали, що поки що в українському війську нема достатньої кількості резервів, щоб замінити тих, кого демобілізують.
Згодом стало відомо, що міністерство звернулося до комітету Верховної Ради з проханням відтермінувати строки підготовки законопроєкту до 18 березня 2025 року. «Українська правда» писала, що представники Міністерства оборони підготували законопроєкт, але його не підтримав Генеральний штаб ЗСУ через ризики одночасного звільнення зі служби значної кількості військових.
У січні генерал-лейтенант Іван Гаврилюк казав, що необхідно хоча б ще три місяці для відпрацювання механізмів, щоб зрозуміти, у який спосіб замінити велику кількість людей, які підпадатимуть під демобілізацію.
- Поділитися: