Зеленський подасть законопроєкт про посилення незалежності антикорупційних органів

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир ЗеленськийTelegram / Zelenskiy Official

Президент України Володимир Зеленський обіцяє подати до Верховної Ради законопроєкт про посилення незалежності антикорупційних органів.

Про це він заявив під час вечірнього відеозвернення.

«Усі почули те, що кажуть люди цими днями — у соціальних мережах, один одному, на вулицях. Це все недаремно. Проаналізували всі занепокоєння, всі аспекти того, що варто змінити й що має бути активізовано», — сказав Зеленський.

За його словами, законопроєкт, який він подасть, «забезпечить силу системі правопорядку», але водночас матиме «всі норми для незалежності антикорупційних інституцій». Цей законопроєкт мають реалізувати «в рамках нашої стратегії трансформації держави».

Від керівників правоохоронних і антикорупційних органів, а також генпрокурора президент чекає «пропозицій тих норм, які мають спрацювати».

Він також розповів деталі ранкової наради з представниками правоохоронних органів: Служби безпеки, Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Національного агентства з питань запобігання корупції, Державного бюро розслідувань і генеральним прокурором України.

«Мені важливо було, щоб кожен дав свої аргументи. Важливо, що вони сказали й одне одному те, що давно накопичувалось. Дуже ціную домовленість про командну роботу та про заходи, які можуть реально дати відчуття невідворотності покарання, а отже, справедливості в Україні», — каже президент.

Що передувало?

Президент Володимир Зеленський увечері 22 липня підписав закон, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. За словами депутатки Анастасії Радіної, туди додали правки, які «роблять САП декоративною інституцією і передбачають повне узалежнення діяльності НАБУ і САП від волі генерального прокурора».

На тлі цього рішення в Києві тисячі людей вийшли на акцію протесту, скандуючи «Вето на закон», «Поверніть Європу», «Ганьба», а також «Єрмака за двері». Протести також відбулися в низці інших міст, зокрема у Львові, Дніпрі, Одесі.

Напередодні ухвалення закону у працівників НАБУ та САП відбувалися масовані обшуки. СБУ та Офіс генпрокурора заявили про викриття російського впливу на НАБУ. Окремим працівникам Бюро інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з рф, корупційні дії в інтересах олігархів тощо. Водночас у НАБУ заявили, що ці слідчі дії проводилися без судових ухвал.

Детальніше про те, що зараз відбувається з найбільшими органами по боротьбі з корупцією в Україні читайте в матеріалі hromadske.