Посолка ЄС в Україні: Ефективність НАБУ і САП є важливою частиною шляху України до Євросоюзу

Представниця ЄС в Україні Катаріна Матернова наголосила, що ефективність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури є важливою частиною української євроінтеграції.
Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.
Так, посолка зустрілася з прем’єр-міністеркою Юлією Свириденко та віцепрем'єр-міністром з євроінтеграції Тарасом Качкою після того, як президент Володимир Зеленський оголосив про підготовку нового закону про посилення незалежності антикорупційних органів.
«Ефективність цих інституцій є важливою частиною шляху України до ЄС», — наголосила Матернова.
Водночас очільниця уряду Юлія Свириденко розповіла, що її команда зустрілася з послами країн «Великої сімки» щодо питання антикорупційної політики. Вона наголосила, що український Кабінет Міністрів «налаштований на нульову терпимість до корупції».
Нагадаємо, раніше Зеленський оголосив, що подасть до Верховної Ради законопроєкт про посилення незалежності антикорупційних органів, який, мовляв, також «забезпечить силу системі правопорядку».
Від керівників правоохоронних і антикорупційних органів, а також генпрокурора президент чекає «пропозицій тих норм, які мають спрацювати».
Що передувало?
Президент Володимир Зеленський увечері 22 липня підписав закон, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. За словами депутатки Анастасії Радіної, туди додали правки, які «роблять САП декоративною інституцією і передбачають повне узалежнення діяльності НАБУ і САП від волі генерального прокурора».
На тлі цього рішення в Києві тисячі людей вийшли на акцію протесту, скандуючи «Вето на закон», «Поверніть Європу», «Ганьба», а також «Єрмака за двері». Протести також відбулися в низці інших міст, зокрема у Львові, Дніпрі, Одесі. Наступного дня мітинги продовжилися.
Напередодні ухвалення закону у працівників НАБУ та САП відбувалися масовані обшуки. СБУ та Офіс генпрокурора заявили про викриття російського впливу на НАБУ. Окремим працівникам Бюро інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з рф, корупційні дії в інтересах олігархів тощо. Водночас у НАБУ заявили, що ці слідчі дії проводилися без судових ухвал.
Детальніше про те, що зараз відбувається з найбільшими органами по боротьбі з корупцією в Україні читайте в матеріалі hromadske.
- Поділитися: