У Києві та інших містах українці знову виходили на акцію протесту через закон про НАБУ та САП (ФОТО)

У столиці та інших містах України 23 липня люди другий день поспіль виходили на акцію проти підписаного закону № 12414, який обмежує незалежність антикорупційних органів НАБУ та САП.
Про це повідомив кореспондент hromadske.
У Києві акція відбувалася біля театру імені Івана Франка, де вже зібралися сотні людей.
Висловитися проти закону № 12414 виходили не лише в столиці. Відомо, що акції анонсували щонайменше в 17 містах України, зокрема, у Харкові, Чернівцях та Івано-Франківську.
Станом на 21:10 учасників акції у Києві дедалі більшало. До протесту долучились тисячі людей, і ще продовжували підходити. Містяни співали гімн України, скандували «Руки геть від НАБУ та САП» та «Влада це народ!».
Один з учасників акції у столиці виліз на ялинку, тримаючи в руці прапор України. Інші протестувальники тим часом продовжували співати гімн.
Також на протест у центрі Львова виходили тисячі українців. Люди вигукували «Руки геть від НАБУ та САП», а також «Ганьба» та «Україна понад усе». Автомобілі, які проїжджали повз, сигналили на підтримку протестувальників.
На акції можну було побачити плакати «Зенукович», «Верховна Зрада», «Корупція боїться незалежності» та «Вороги України — росія та корупція».
О 22:20 кияни все ще продовжували стояти біля театру імені Івана Франка. Вони тримали плакати «Хіба ревуть воли, як НАБУ ціле?», «Back to 2013?», «Корупція це зло» та інші.
На протести українці виходять вже другий день поспіль. Так, 22 липня, після того, як Верховна Рада проголосувала за законопроєкт, який обмежує незалежність НАБУ та САП, у Києві тисячі людей вийшли на акцію протесту, скандуючи «Вето на закон», «Поверніть Європу», «Ганьба», а також «Єрмака за двері».
Акції також відбулися в низці інших міст, зокрема у Львові, Дніпрі, Одесі.
Що передувало?
Президент Володимир Зеленський увечері 22 липня підписав закон, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. За словами депутатки Анастасії Радіної, туди додали правки, які «роблять САП декоративною інституцією і передбачають повне узалежнення діяльності НАБУ і САП від волі генерального прокурора».
Глава держави 23 липня заявив, що «чує, що каже суспільство» та пообіцяв подати до Ради законопроєкт про посилення незалежності антикорупційних органів.
Напередодні ухвалення закону у працівників НАБУ та САП відбувалися масовані обшуки. СБУ та Офіс генпрокурора заявили про викриття російського впливу на НАБУ. Окремим працівникам Бюро інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з рф, корупційні дії в інтересах олігархів тощо. Водночас у НАБУ заявили, що ці слідчі дії проводилися без судових ухвал.
Детальніше про те, що зараз відбувається з найбільшими органами по боротьбі з корупцією в Україні читайте в матеріалі hromadske.
- Поділитися: