Німеччина не позбавлятиме українських чоловіків статусу біженців

Прапор Німеччини майорить перед будівлею німецького парламенту, Рейхстагу, в Берліні, 28 вересня 2021 року
Прапор Німеччини майорить перед будівлею німецького парламенту, Рейхстагу, в Берліні, 28 вересня 2021 рокуAP Photo / Markus Schreiber

В уряді Німеччини заявили, що на статус біженців у ФРН не вплине рішення України про призупинення надання консульських послуг для громадян призовного віку за кордоном.

Про це сказав офіційний представник Міністерства внутрішніх справ ФРН Максиміліан Калль у коментарі Deutsche Welle.

«Я впевнений у тому, що це не вплине на статус біженців з України, які потребують захисту, незалежно від того, чи йдеться про жінок, яких серед таких біженців переважна більшість, або чоловіків», — наголосив Калль.

Він додав, що такий тимчасовий захист українські біженці мають у всіх країнах Європейського Союзу через те, що вони були змушені покинути Батьківщину, рятуючись від російської агресії.

Водночас в німецькому уряді не захотіли коментувати саме рішення Києва про призупинення консульського обслуговування українських чоловіків призовного віку.

«Це суверенне рішення України, яке я не можу коментувати від імені Міністерства закордонних справ ФРН», — заявив представник МЗС Крістіан Ваґнер.

Що передувало?

У деяких українських консульствах перестали приймати документи у громадян призовного віку на отримання консульських послуг. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пояснив, що так виконують законодавство України щодо мобілізації.

«Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна», — каже Кулеба.

На його думку, перебування за кордоном не звільняє громадянина від «обовʼязків перед Батьківщиною», зокрема щодо оновлення своїх даних у військкоматах, і саме тому, за його словами, він доручив припинити надання деяких послуг таким людям.

Згодом у МЗС відповіли на найпоширеніші запитання щодо свого розпорядження. Найголовніше зібрали тут.