Прем’єрка Італії Мелоні йде на вибори до Європарламенту з бажанням об’єднати правоцентристів

Ілюстративне фото. Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні
Ілюстративне фото. Прем'єр-міністерка Італії Джорджа МелоніFacebook / Giorgia Meloni

Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні, яка підтримує Україну, оголосила, що балотуватиметься на виборах до Європарламенту в червні цього року, щоб посилити позиції своєї націонал-консервативної партії «Брати Італії».

Про це пише Reuters.

За словами Мелоні, вона прагне поширити успіх правих в Італії на всю Європу, створивши більшість, яка об’єднає правоцентристські сили й відправить лівих в опозицію.

Мелоні буде першою у бюлетенях від партії «Брати Італії» у всіх п’яти виборчих округах Італії на виборах до ЄС. А втім, вона пообіцяла, що не використовуватиме «жодної хвилини» свого часу на посаді прем’єр-міністерки для передвиборчої кампанії. Щобільше, у разі обрання вона не займе місця в Європарламенті.

Reuters зазначає, що голосування в Європарламенті 6-9 червня є ключовим випробуванням на міцність для італійської правої коаліції, яка існує 18 місяців.

Більше про Мелоні

Джорджа Мелоні вже упродовж 32 років послідовно тримається правих поглядів, відколи у 15-річному віці приєдналася до молодіжної організації «Італійського соціального руху» — цю партію заснували в 1946-му прихильники диктатора Беніто Муссоліні.

У 1995-му «Італійський соціальний рух» розпустили, а на його основі створили праву націонал-консервативну партію «Національний Альянс». Мелоні продовжила свій політичний шлях у цій партії.

У 2012 році разом із двома правими політиками — Іньяціо Ла Русса та Гвідо Крозетто — Мелоні заснувала партію «Брати Італії», що теж стоїть на націонал-християнських засадах.

26 вересня 2022 року правоцентристська коаліція «Братів Італії», «Ліги» та «Вперед, Італіє» перемогла на виборах до верхньої палати парламенту, а Мелоні стала першою в історії країни жінкою-прем’єр-міністром.

Прем’єрка, яка сповідує римо-католицизм, виступає проти евтаназії, одностатевих шлюбів та ЛГБТ-батьківства, наполягаючи, що сім’ю може утворювати лише пара — чоловік і жінка.