FT: Торік західні банки заплатили в рф €800 млн податків. Це в чотири рази більше, ніж до початку великої війни
Найбільші західні банки, які залишаються в росії, у 2023 році заплатили кремлю понад 800 мільйонів євро податків. Це в чотири рази більше, ніж у період до повномасштабного російського вторгнення.
Про це пише Financial Times.
Йдеться про 7 провідних європейських банків за активами в росії: Raiffeisen Bank International, UniCredit, ING, Commerzbank, Deutsche Bank, Intesa Sanpaolo та OTP.
Вони повідомили про сукупний прибуток понад 3 мільярди євро у 2023 році. Ці прибутки втричі більші, ніж у 2021 році, і були частково отримані за допомогою коштів, які банки не можуть вивести з росії.
Стрибок прибутковості призвів до того, що європейські банки заплатили близько 800 млн євро податку, порівняно з 200 млн євро у 2021 році, свідчить аналіз FT. Це на додаток до прибутку від американських кредиторів Citigroup та JPMorgan.
Понад половину цих податкових платежів припадають на австрійський Raiffeisen Bank International, він має найбільшу присутність у рф серед іноземних кредиторів.
російський прибуток RBI зріс більш ніж втричі — до 1,8 млрд євро між 2021 і 2023 роками, що становить половину загального прибутку австрійської групи, порівняно з приблизно третиною до повномасштабної війни.
Податки сплачені європейськими банками еквівалентні приблизно 0,4% усіх очікуваних доходів росії від неенергетичного бюджету на 2024 рік. Видання вказує, що це є прикладом того, як іноземні компанії, що залишаються в країні, допомагають кремлю підтримувати фінансову стабільність попри західні санкції.
Іноземні кредитори отримали вигоду не лише від підвищення процентних ставок, але й від міжнародних санкцій проти російських банків. Оскільки такі заходи позбавили їхніх конкурентів доступу до міжнародних платіжних систем і збільшили привабливість західних банків для російських клієнтів, пише видання.
- Поділитися: