До комюніке Саміту миру приєдналася ще одна держава: цього разу — з Південної Америки

Гаяна, що у Південній Америці, приєдналася до комюніке Глобального саміту миру.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

«Вкрай важливо, що бачення справедливого миру, заснованого на повазі до цілей і принципів Статуту ООН, поділяє дедалі більша кількість країн Південної Америки», — заявив глава держави.

Зеленський також зазначив, що міжнародна коаліція миролюбних країн «зростає з кожним днем».

Що треба знати про Гаяну?

Це невелика держава у Південній Америці. Вона межує із Суринамом, Бразилією та Венесуелою. Ця держава має вихід до Атлантичного океану. Площа Гаяни — 214 969 км².

Країна має низку територіальних суперечок, зокрема із Суринамом та Венесуелою. Перший висловлює претензії на частину території на південному сході Гаяни, район Тігрі, де можуть бути поклади нафти.

На цьому ж підґрунті виникли суперечки з Венесуелою щодо регіону Ессекібо. 4 грудня у Венесуелі провели референдум щодо приналежності Ессекібо. Венесуельська влада заявила, що понад 95% виборців схвалили контроль над регіоном, який контролює Гаяна.

Перший Саміт миру у Швейцарії

15-16 червня у Швейцарії тривав перший Глобальний саміт миру, ініціатором якого виступила Україна. Подія відбувалася на курорті Бюргеншток, поблизу міста Люцерн. До заходу долучилася 101 країна та міжнародна організація з усіх континентів. Дві третини країн-учасниць були представлені на найвищому рівні.

Однак не всі захотіли долучитися до підписання фінального комюніке — це Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Вірменія, Бахрейн, Бразилія, Ватикан, Індонезія, Колумбія, Лівія та ОАЕ. Кілька країн — Ірак та Йорданія — відкликали свої підписи згодом. А втім, після саміту до комюніке долучилися Вселенський Патріархат, Антигуа і Барбуда, Замбія, а також Організація американських держав, до якої входять 34 країни обох Америк.

Конференція базувалася на попередніх дискусіях, зокрема на українській «формулі миру» та інших мирних пропозиціях, які ґрунтуються на Статуті ООН та основних принципах міжнародного права.