Прем'єрку Бангладеш розкритикували через сльози за пошкодженим метро, а не загиблими

Прем'єр-міністерка Бангладеш Шейх Хасіна Вазед розплакалася, побачивши станцію метро, пошкоджену під час студентських протестів. Громадян ця реакція розлютила: урядовицю критикували, що вона не лила сльози за щонайменше 150 загиблими у протестах.
Про це пише BBC.
Видання опублікували фотографії, зроблені під час візиту пані Хасіни на станцію метро в місті Мірпур, де були розбиті автомати з продажу квитків і станція контролю сигналізації. Глава уряду була насупленою та витирала сльози.
«Який менталітет спонукає їх руйнувати об’єкти, які полегшують життя людей? Місто Дака було забите транспортом. Метро давало полегшення. Я не можу прийняти знищення цього транспортного об’єкта, створеного за сучасними технологіями», — цитує слова Хасіни бангладеська газета Business Standard.
У соцмережах її реакція викликала хвилю критики. Користувачі писали, що у протестах загинули десятки молодих людей: «Прем'єр-міністерка Шейх Хасіна мала час піти “поплакати” за метро, а не за людьми, які більше ніколи не повернуться».
Дехто назвав фотографії спробою відвернути увагу від загиблих на протестах: «Без сумніву, вона пішла туди, щоб... отримати трохи уваги та співчуття».
Раніше Сили безпеки Бангладеш звинуватили в застосуванні надмірної сили для придушення заворушень. Однак прем’єрка Хасіна замість цього звинуватила своїх політичних опонентів у хвилі насильства.
Що передувало?
Кілька тижнів у Бангладеш тривали студентські протести. Демонстрації почалися як мирні протести в університетських містечках, але переросли в сутички між протестувальниками та силами безпеки. Рівень насильства значно зріс за останні три дні. За даними ЗМІ, у сутичках загинули щонайменше 150 людей, понад 50 людей — лише 19 липня. Посольство Сполучених Штатів у Бангладеш повідомило про «сотні, можливо, тисячі» постраждалих у країні.
Причиною протестів стало повернення квот на робочі місця. Ще у 2018 році уряд Бангладеш скасував систему, за якою 30% посад у держсекторі резервували для сімей тих, хто боровся за незалежність від Пакистану. Однак у червні 2024-го рішення оскаржили в суді та вирішили повернути резерв посад.
У відповідь на протести уряд Бангладеш відключив у країні інтернет і обмежив телефонні послуги. У країні не працюють виші, кілька телевізійних каналів також припинили мовлення, не працювали сайти більшості місцевих видань. Низка ключових урядових сайтів постраждали через хакерську атаку.
Окрім того, у Бангладеш запровадили загальнонаціональну комендантську годину з наказом «стріляти на місці». Громадянам дали двогодинну перерву, щоб зібрати припаси.
Зрештою, Верховний суд Бангладеш скасував більшість квот: 93% державних вакансій будуть відкриті для кандидатів за заслугами.
- Поділитися: