Reuters: росія та Китай планують розпочати бартерну торгівлю
росія та Китай можуть почати використовувати схеми бартерної торгівлі. Перші угоди, пов’язані із сільським господарством, можуть укласти вже цієї осені. Так, москва та Пекін намагаються обмежити використання банківських систем, які контролюють США.
Про це пише Reuters із посиланням на джерела з торговельної та платіжної сфер.
Під час травневого візиту глави рф володимира путіна до Китаю затримки двосторонніх платежів були одним із головних питань порядку денного. Хоча з’явилися й обхідні шляхи, зокрема використання невеликих регіональних китайських банків, діяльність яких Вашингтону важче виявити, проблеми з платежами все одно є.
Бартерна торгівля дозволить москві та Пекіну обійти проблеми з оплатою, зменшить видимість західних регуляторів у їхніх двосторонніх транзакціях та обмежить валютний ризик.
За словами співрозмовників видання, росія розробляє правила для бартерної торгівлі, вони припустили, що й Китай робить те саме.
Обидві країни вже укладали бартерні угоди. Так, у 2019 році Китай погодився купувати в Малайзії пальмову олію на майже 150 мільйонів доларів для будівельних послуг, продуктів природних ресурсів, а також цивільного та оборонного обладнання.
А у 2021-му китайська компанія експортувала до Ірану автозапчастин на 2 млн доларів в обмін на фісташки.
Бартерні угоди між москвою та Пекіном були нормою до розпаду Радянського Союзу й тривали в 1990-х роках. Однак ті угоди, які обговорюють нині, будуть першими приблизно за 30 років.
- Поділитися: