FT: російський флот тренувався атакувати Європу ракетами з ядерними боєголовками
Військово-морські сили росії навчалися націлювати ракети, здатні нести ядерні боєголовки, на об’єкти у глибині Європи, готуючись до потенційного конфлікту з НАТО.
Про це пише Financial Times із посиланням на витік секретних документів.
Видання ознайомилося з 29 файлами, підготовленими між 2008 та 2014 роками, які показують потенційні цілі для ударів ракетами зі звичайними або тактичними ядерними боєголовками, зокрема у Франції, Німеччині, Великій Британії та Туреччині.
Загалом карти, які створені для презентації, а не для оперативного використання, визначають 32 можливі цілі в Європі.
У документі зауважується, що «висока маневровість» ВМФ рф дозволяє їм завдавати «раптових превентивних ударів» та «масованих ракетних ударів» з різних сторін. Додається, що ядерна зброя призначена для використання «в поєднанні з іншими засобами знищення».
Колишній чиновник НАТО, який зараз працює в американському Центрі Стімсона, Вільям Альберк зазначив, що вибірка у документах була невеликою частиною «сотень, якщо не тисяч, цілей, нанесених на карту по всій Європі», включно з військовими цілями та критичною інфраструктурою.
Професор Міддлберійського інституту міжнародних досліджень у Монтереї Джеффрі Льюїс наголосив, що російська концепція полягає у «тотальній війні». На його думку, у разі війни з НАТО росіяни захочуть «досить швидко» скористатися ядерною зброєю, яку вони вважають «виграшною».
Військова аналітикиня Дара Массікот із Фонду Карнегі також заявила, що російські стратеги вважають ядерну зброю вирішальною на ранніх стадіях конфлікту з НАТО через обмеженість росії у звичайних ресурсах.
У документах також розглядається варіант «демонстраційного» застосування ядерної зброї у віддаленому районі для залякування західних країн перед фактичним конфліктом.
Нагадаємо, у лютому Служба зовнішньої розвідки Естонії заявила, що кремль готується до можливого конфлікту з НАТО, який може виникнути в найближче десятиліття, зокрема переходить до моделі масової армії.
Перед цим у НАТО закликали цивільних на Заході бути готовими до можливої війни з росією. Там заявили, що країни повинні мати можливість достатньо швидко перейти на індустріальний рівень виробництва зброї та снарядів у разі війни. «Ми, НАТО, не прагнемо війни. Але маємо бути до неї готові», — сказав тоді голова Військового комітету НАТО Роб Бауер.
- Поділитися: