путін заявив, що росія зіткнулася з кризою на «українському напрямку»

Ілюстративне фото. Глава рф володимир путін зустрічається з лідером Азербайджану Ільхамом Алієвим на саміті лідерів СНД, грудень 2021 року
Ілюстративне фото. Глава рф володимир путін зустрічається з лідером Азербайджану Ільхамом Алієвим на саміті лідерів СНД, грудень 2021 рокуYevgeny Biyatov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Глава рф володомир путін заявив, що росія зіткнулася з кризою на «українському напрямку». Водночас він запевнив, що москва готова брати участь у врегулюванні безпекової ситуації на Південному Кавказі.

Про це путін заявив під час зустрічі з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, передає азербайджанське інформагентство «Азертадж».

«Ясно й усім добре відомо, що і росія стикається з кризами, зокрема й насамперед на українському напрямку, але історична залученість росії до ситуації на Південному Кавказі останні кілька років диктує нам необхідність брати участь у цих подіях», — сказав глава рф.

Окрім цього, путін зазначив: якщо кремль може щось зробити для того, аби вийти на підписання мирної угоди між Азербайджаном та Вірменією, росія була б цьому дуже рада.

Вірмено-азербайджанські відносини

Основною точкою напруги між Вірменією та Азербайджаном був Нагірний Карабах. Конфлікт у цьому регіоні тривав з початку 90-х років минулого століття.

У вересні 2023 року Міноборони Азербайджану оголосило про проведення «локальних антитерористичних заходів» у Нагірному Карабаху після заяв про провокації з боку вірменських сил.

Зрештою, невизнана «Нагірно-Карабаська Республіка» 20 вересня 2023 року погодилася на умови Азербайджану: бойові дії мають припинитися, також ідеться про повне роззброєння армії Карабаху та виведення важкої техніки з території невизнаної республіки.

У кінці вересня 2023 року президент невизнаної «Нагірно-Карабаської Республіки (Арцах)» Самвел Шахраманян підписав «указ», згідно з яким «республіка» припинила своє існування з 1 січня 2024 року.

19 квітня представники Вірменії та Азербайджану вперше оголосили про попереднє узгодження делімітації кордонів. Після цього Баку та Єреван почали вести мирні переговори. Зокрема, остання серія зустрічей відбулася в Берліні за посередництва Німеччини.