Зеленський може зустрітися із Сі Цзіньпіном уже наступного місяця — Reuters

Лідер Китаю Сі Цзіньпін
Лідер Китаю Сі ЦзіньпінLeah Millis / Pool Photo via AP

Президент України Володимир Зеленський та лідер Китаю Сі Цзіньпін можуть зустрітися вже наступного місяця. Цьому посприяло покращення дипломатичних контактів між країнами.

Про це пише Reuters із посиланням на ексзаступника міністра закордонних справ України Олександра Чалого.

Той вважає, що дипломатія Києва з Пекіном покращилася, і тому тепер зустріч можлива. Чалий додав, що «зараз ми всі в Україні чекаємо на якісь контакти, прямі контакти між президентом Зеленським і президентом Сі».

Директор департаменту європейських досліджень Китайського інституту міжнародних досліджень Цуй Хунцзянь також натякнув, що зустріч двох лідерів можлива: «Ми готові зробити все, що сприяє миру».

Він також сказав, що Китай відкритий до того, щоб приєднатися до майбутнього мирного саміту, оскільки там не хочуть, щоб їхні зусилля «пропали даремно».

Позиція Китаю щодо війни в Україні

Раніше Китай запропонував власний «мирний план» врегулювання війни в Україні. Лідер рф володимир путін заявив, що «багато положень висунутого Китаєм мирного плану співзвучні російським підходам» і «можуть бути взяті за основу для мирного врегулювання».

Українська влада відповіла, що не з усіма пунктами погоджується, але відзначила тоді, що Китай почав говорити про Україну.

Також Китай одного разу брав участь у дводенному саміті в Саудівській Аравії з обговорення «формули миру» президента Володимира Зеленського. Після цього міністр закордонних справ Китаю Ван Ї пообіцяв росії «відстоювати незалежну та неупереджену позицію».

А 23-25 липня тодішній глава українського МЗС Дмитро Кулеба на запрошення глави МЗС Китайської Народної Республіки Ван Ї здійснив візит до Китаю. Під час візиту Кулеба, зокрема, розповів про готовність України до переговорного процесу з росією, але «на певному етапі» — коли москва буде готова вести їх доброчесно. Водночас він зазначив, що наразі такої готовності з російського боку не спостерігається.

За словами Кулеби, у Пекіні погоджуються, що Україна потребує справедливого та стійкого миру, а не його ілюзії.