Китай уперше за 44 роки запустив міжконтинентальну балістичну ракету в Тихий океан

Міністерство оборони Китаю заявило про тестовий запуск міжконтинентальної балістичної ракети з імітованою боєголовкою у води Тихого океану.

Про це йдеться у повідомленні Міноборони КНР.

Запуск здійснили 25 вересня о 8:44 (3:44 за Києвом). Ракета впала «у заздалегідь визначеній морській зоні».

У Китаї цей запуск ракети назвали звичайним заходом для щорічних військових навчань, що «відповідає міжнародному праву та практиці, та не націлений на жодну конкретну країну чи ціль».

За даними ЗМІ, це перше за 44 роки випробування міжконтинентальної балістичної ракети з боку Китаю. До цього, у 2021 році, Пекін проводив випробування гіперзвукової ракети, яка «облетіла весь світ, скинула гіперзвуковий планувальний апарат, що влучив у ціль у Китаї».

Пекін не уточнив, яку саме ракету він випробував. Останньою відомою міжконтинентальною балістичною ракетою Китаю є Dongfeng-41. Вона вперше надійшла на озброєння у 2017 році та має робочий радіус дії до 12 000–15 000 км і, як зазначається, здатна досягти материкової частини США.

Чотири представники служби безпеки в Азії заявили Financial Times, що під час тесту запускали саме цю ракету із Хайнаня (південний Китай).

Китай, Японія, Філіппіни, США та Французька Полінезія опублікували навігаційні попередження щодо можливих уламків у кількох районах у Південнокитайському морі, Лусонській протоці, Філіппінському морі та водах південної частини Тихого океану між Токелау та Таїті. Це вказує на те, що Пекін попередив деякі країни. Однак, за словами посадовців, з КНР лише поінформували про «космічний політ», не згадавши про заплановане випробування.