Норвегія автоматично не даватиме притулок українцям, зокрема із Заходу України. Кажуть, серед них багато призовників
Норвегія припинить автоматично надавати притулок усім українським біженцям. Тепер там індивідуально розглядатимуть кожен запит на отримання притулку від тих українців, що приїхали із шістьох західних областей.
Про це сказала міністерка юстиції Норвегії Емілі Енгер Мель, яку цитує ірландський мовник RTE.
Вона розповіла, що з лютого 2022 року в Норвегії автоматично надали притулок загалом близько 85 тисячам українців. Мель каже, що це більше, ніж у її північних сусідів.
Тож тепер запити про надання притулку від мешканців шести західних областей України, які розташовані далеко від лінії фронту, розглядатимуть в індивідуальному порядку. Йдеться про біженців зі Львівської, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської та Рівненської областей.
За словами норвезької міністерки юстиції, серед українських шукачів притулку зростає частка чоловіків, зокрема призовного віку. Рішення про скасування автоматичного надання притулку вона пояснила навантаженням на житло, систему охорону здоров’я та школи в деяких містах Норвегії.
Скільки біженців за кордоном?
За даними УВКБ ООН, станом на липень 2024-го в Європі нараховувалося 6 021 400 біженців з України. Найбільше українських біженців проживали в Німеччині (понад 1,1 мільйона людей), Польщі (957 тисяч) та Чехії (353 тисячі). Крім того, ще 558 300 біженців з України перебували за межами Європи.
У червні Рада ЄС ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту для українських біженців до 4 березня 2026 року.
Перед цим більшість опитаних українських біженців у низці держав, зокрема в Німеччині, відповіли, що задоволені умовами проживання в новій країні. Майже половина навіть не проти отримати нове громадянство, а 34% респондентів зізналися, що вже не цікавляться інформацією про Україну.
- Поділитися: