Європейських виборців найбільше хвилювало зростання цін. Третина згадувала про міжнародну ситуацію
Зростання цін і вартості життя (42%) та економічна ситуація (41%) найбільше спонукали європейських громадян голосувати на виборах до Європарламенту в червні цього року.
Про це свідчать результати «Поствиборчого опитування ЄС 2024», оприлюдненого в жовтні.
Міжнародна ситуація спонукала голосувати третину виборців (34%). Майже стільки ж опитаних (32%) згадували про захист демократії та верховенства права.
Ті, хто не голосував, також розповіли, що прожитковий мінімум (46%) та економічна ситуація (36%) могли спонукати їх взяти участь у виборах.
Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола, коментуючи результати опитування, зазначила, що протягом наступних тижнів Європарламент ретельно перевірить нову Єврокомісію, щоб переконатися, що вона зможе розв’язати питання, які є пріоритетними для громадян.
Підтримка ЄС залишається високою
Результати опитування показують, що 65% респондентів оптимістично дивляться на майбутнє ЄС. Лише 16% опитаних заявили, що мають негативне враження про блок.
Сім із десяти (70%) європейців вважають, що їхня країна отримала користь від членства в ЄС. Ця цифра залишається стабільною протягом останніх років, зазначають в Європарламенті.
Загалом в опитаних громадян ЄС є чотири основні аргументи, чому членство вважається корисним: розширення співпраці між державами-членами (36%), захист миру та зміцнення безпеки (32%), внесок ЄС в економічне зростання (28%) та поява нових можливостей для роботи (24%).
Методологія
Опитування проводили після виборів з 13 червня по 8 липня 2024 року в усіх 27 країнах-членах ЄС. Це відбувалось віч-на-віч із використанням відеоінтерв’ю (CAVI) додатково в Чехії, Данії, Фінляндії та на Мальті. Загалом провели 26 349 інтерв’ю. Результати ЄС були зважені відповідно до чисельності населення кожної країни.
Вибори до Європарламенту
У червні цього року відбулися десяті вибори до Європарламенту. Явка сягнула 50,74%. Це найвищий показник за 30 років і такий самий, як і у 2019 році.
Найбільше місць отримала «Європейська народна партія» на чолі з Урсулою фон дер Ляєн. Її переобрали головою Єврокомісії.
А втім, проєвропейські центристські, ліберальні, соціал-демократичні та екологічні партії зазнали втрат, тоді як антиєвропейські популістські праві партії досягли успіху.
Ці вибори стали першими для ЄС після виходу з блоку Великої Британії.
- Поділитися: