Саакашвілі підтримав президентку Зурабішвілі на тлі протестів і знову натякнув про своє помилування

Експрезидент Грузії Міхеіл Саакашвілі
Експрезидент Грузії Міхеіл СаакашвіліIrakli Gedenidze, Pool Photo via AP

Колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі звернувся до чинної президентки країни Саломе Зурабішвілі з проханням про помилування. За його словами, вона може усунути «цю несправедливість», як він назвав своє ув’язнення.

Про це він написав у Facebook.

Саакашвілі каже, що йому сподобалося, як президентка «не погодилася на провокацію» і не пішла на допит за запитом «російської прокуратури». На думку грузинського експрезидента, Зурабішвілі «теж не оминули погрози медведєва».

Водночас він вважає, що «внаслідок саме таких вказівок із москви» він зараз перебуває у в’язниці. Тому політик натякнув президентці, що вона може його помилувати.

«Я не хочу, щоб фігурантом історичної відповідальності за це незаконне ув’язнення була президентка Зурабішвілі, яка може фактично усунути цю несправедливість», — каже Саакашвілі.

Це не вперше, коли він звертається до глави держави з проханням про помилування. Так, він уже робив це в листопаді минулого року. Тоді він сказав, що Зурабішвілі може «одним розчерком пера повернути моїм дітям батька та відновити політичний баланс у Грузії».

Також щодо помилування Саакашвілі до президентки Грузії та парламентів держав-членів ЄС зверталася Верховна Рада України.

Більше про ув'язнення Саакашвілі

Колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі перебуває в ув'язненні на Батьківщині. Ще у 2018 році його заочно засудили до трьох років ув’язнення у справі про перевищення повноважень під час помилування засуджених за вбивство бізнесмена Сандро Ґірґвліані та до 6 років ув'язнення у справі про побиття у 2005 році депутата парламенту Валерія Гелашвілі.

Також Саакашвілі звинувачують у розтраті бюджетних коштів і незаконному перетині державного кордону. Крім того, після його повернення в жовтні 2021-го грузинська влада заявила, що він нібито зі своїми соратниками «планував убивство опозиціонерів, аби спровокувати заворушення та звинуватити владу».

На знак протесту Саакашвілі почав голодування, після чого стан його здоров’я погіршувався. Адвокати, родичі та прихильники Саакашвілі наголошують на погіршенні здоров'я політика та закликають відправити його на лікування за кордон.

Суд відмовився відкласти виконання вироку через стан здоров'я експрезидента. Представник Пенітенціарної служби Грузії Ніка Абрамішвілі заявив, що поданий суду звіт не містить достовірної інформації про тяжкість хвороби Саакашвілі й не може бути підставою для відстрочення. Водночас Саакашвілі назвав засідання суду «посміховиськом», а свій вирок — «смертним».