Попри протести парламент Грузії запланував перше засідання, послів не запрошують
Акредитованих у Грузії дипломатів не запрошують на першу сесію парламенту 11-го скликання. Засідання відбудеться 25 листопада, попри вуличні протести з вимогою провести нові вибори.
Про це повідомляє «Ехо Кавказу».
Голова парламенту Шалва Папуашвілі пояснив це рішення тим, що відкриття сесії «має відзначати лише грузинський народ».
«Участь послів у цьому процесі не важлива, це справа держави. Це свято грузинського народу, і лише грузинський народ має святкувати першу сесію свого парламенту», — каже Папуашвілі.
Перше засідання парламенту Грузії відбудеться 25 листопада. За словами спікера парламенту, першим питанням на порядку денному є визнання повноважень законодавчого органу.
Першу сесію новообраного парламенту проведе його найстарший за віком депутат Ладо Кахадзе.
Більшість міжнародних партнерів Грузії не привітали «Грузинську мрію» з перемогою на виборах, вимагаючи провести розслідування порушень під час голосування. Не визнають результатів виборів також президентка Грузії та опозиція.
Протести в Грузії
26 жовтня у Грузії відбулися вибори до національного парламенту. За результатами підрахунку перемогла партія «Грузинська мрія», яка досі перебувала при владі. Однак іще напередодні опозиційні грузинські політичні сили оголосили, що не визнають результатів виборів у країні. Результати не визнала і президентка Саломе Зурабішвілі.
Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних з парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній з дільниць.
Міжнародні спостерігачі відзначили, що хоча грузинські виборці й мали широкий вибір серед партій, саме голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.
Після цього опозиційні партії Грузії оголосили про постійний вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори.
- Поділитися: