Reuters: У ЄС не змогли узгодити 15-й пакет санкцій проти росії
Представники країн Європейського Союзу не змогли схвалити 15-й пакет санкцій проти росії, який передбачав продовження для Чехії терміну імпорту російських нафтопродуктів, що надходять в основному через Словаччину.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела.
За словами дипломатів, дві країни-члени заблокували схвалення санкцій через розбіжності щодо продовження терміну, наданого європейським компаніям для виведення інвестиції з рф.
Країни-члени ЄС повернуться до розгляду пакета санкцій пізніше.
Пакет також передбачає санкції щодо танкерів, що перевозять російську нафту.
У межах пакета обговорювали питання про продовження винятку ЄС, який дозволяє чехам продовжувати імпорт дизельного пального та інших продуктів, отриманих з російської нафти та виготовлених на словацькому нафтопереробному заводі.
У той час як чехи заявили, що не прагнуть продовження дозволу на імпорт російського нафтового палива, Словаччина намагалася зберегти угоду, термін дії якої закінчився 5 грудня.
Словацький нафтопереробник Slovnaft, що належить угорській MOL, є значним експортером дизельного пального, виготовленого з російської нафти, до Чехії. Чеські чиновники заявили, що продовження на шість місяців може бути прийняте.
Що відомо про танкери, які перевозять російську нафту?
ЄС заборонив більшу частину імпорту нафти з росії після її повномасштабного вторгнення в Україну. Але Чехія, Словаччина та Угорщина отримали винятки з санкцій через брак інших джерел постачання.
У грудні 2022 року Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту та нафтопродукти, які походять або експортуються з росії, на рівні 60 доларів за барель.
Після запроваджень санкцій Євросоюзу щодо російської нафти у відповідь на російську агресію, у світі помітили формування «тіньового флоту» з нафтових танкерів із невідомими власниками. У 2022 році відбулося різке зростання активності на ринку вживаних танкерів. Їх закуповували невідомі організації, які базуються в Дубаї, Гонконгу, Сінгапурі та Кіпрі.
Ймовірно, саме цією мережею кораблів росія продовжує експорт своєї нафти партнерам. Ба більше, у 2024 році ЗМІ помітили ознаки того, що москва почала робити те саме щодо зрідженого природного газу.
Згодом Велика Британія оголосила про нові економічні санкції проти росії. Під обмеження, зокрема, потрапив «тіньовий флот» рф, за допомогою якого кремль обходив економічні обмеження.
- Поділитися: