Кіпр готовий приєднатися до Шенгенської зони у 2025 році — президент острова

Кіпр виконає усі технічні вимоги, необхідні для приєднання до Шенгенської зони, упродовж 2025 року.
Про це президент Кіпру Нікос Христодулідіс заявив під час конференції Beyond Sea and Sun у Нікосії, повідомляють Cyprus Mail та Kathimerini.
Христодулідіс зазначив, що Кіпр розглянув «усі політичні занепокоєння щодо лінії припинення вогню» і зараз опрацьовує «технічні деталі», необхідні для приєднання до Шенгенської зони.
Наразі Кіпр та Ірландія залишились єдиними країнами-членами Європейського Союзу, які перебувають поза межами Шенгенської зони, після того, як 1 січня до неї увійшли Болгарія та Румунія.
Крім того, Христодулідіс оголосив, що Кіпр перебуває на завершальній стадії скасування візових вимог зі США для кіпрських мандрівників. Очікується, що американська делегація незабаром відвідає острів.
Президент Кіпру також згадав про зусилля щодо залучення мандрівників з інших країн, щоб компенсувати втрату російських відпочивальників. Зокрема, планується відкриття нових посольств у Казахстані та Вірменії. Також острів сподівається залучити мандрівників зі США та Індії.
Як приклад успішної диверсифікації він навів Польщу, зазначивши, що за кількістю польські туристи стали другими після мандрівників з Великої Британії.
Христодулідіс пов’язав розвиток туризму із зовнішньою політикою, додавши, що «важливо мати міцні зв’язки з усіма сусідніми країнами», покликавшись на Ізраїль.
Щодо поточних результатів, то, за словами Христодулідіса, 2024 рік став рекордним для туризму Кіпру, оскільки острів відвідали 4 мільйони туристів.
За 2024 рік туристична галузь принесла острову близько 3 мільярдів євро, що становить 13,5% ВВП країни проти 12,8% роком раніше.
Про Шенгенську зону
Шенгенська зона — це європейський простір, у якому скасований внутрішній прикордонний контроль.
Зараз Шенгенська зона є найбільшою зоною вільного пересування у світі. Вона складається з 29 країн: це країни ЄС та чотири асоційовані країни, що не входять до блоку (Норвегія, Ісландія, Швейцарія та Ліхтенштейн). Кіпр зобов’язався приєднатися до Шенгенської зони в майбутньому. Ірландія зберігає право на неучасть.
Усі країни, перш ніж стати частиною Шенгенської зони, повинні пройти серію оцінок і підтвердити, чи відповідають вони умовам, необхідним для застосування шенгенських правил.
Зокрема, ці критерії передбачають законодавство про прикордонний контроль, інфраструктуру та організацію, захист персональних даних, візи, депортацію, співпрацю поліції тощо.
Після цього потрібне одностайне схвалення всіх інших держав-членів. Також свою згоду має надати Європейський парламент.
- Поділитися: