У «Придністров’ї» заявили, що готові купувати газ через «Молдовагаз»
Лідер невизнаного «Придністров’я» Вадим Красносельський заявив, що приймає пропозицію Кишинева щодо закупівлі природного газу через «Молдовагаз».
Про це Красносельський повідомив у відеозверненні.
За його словами, Тирасполь погоджується отримувати газ через «Молдовагаз», і 18 січня «Тираспольтрансгаз» надіслав звернення щодо цього до Кишинева.
«Щоб якнайшвидше тепло доходило до домівок людей, щоб вони отримали газ і нормальну електроенергію і щоб уся соціальна інфраструктура також отримувала тепло й електроенергію, я погодився з пропозиціями керівництва Молдови, щоб газ “Придністров'ю” постачала компанія “Молдовагаз”», — сказав Красносельський.
Він також заявив, що «Тираспольтрансгаз» «гарантує оплату» за постачання газу. Водночас 15 січня Красносельський після поїздки до росії казав, що газ для «республіки» постачатимуть як гуманітарно-технічну допомогу.
Поки що невідомо, коли може відновитися постачання, «Молдовагаз» не повідомляє жодних подробиць.
Як пише молдовська служба «Радіо Свобода», президентка Мая Санду заявила, що влада Молдови не перешкоджатиме постачанню природного газу в Придністровський регіон.
«Ми хочемо, щоб жителі Придністровського регіону мали електрику, тепло і воду якомога швидше», — сказала Санду, додавши, що важливо, щоб це відбувалося відповідно до законодавства Молдови.
Що передувало?
О 7-й годині ранку 1 січня Україна офіційно зупинила транспортування російського газу своєю територією. У Європейському Союзі зазначили, що були готові до цього.
13 грудня парламент Молдови затвердив надзвичайний стан в енергетиці через можливе припинення постачання російського газу з 2025 року. Перед тим надзвичайний економічний стан запровадили в невизнаному «Придністров’ї».
Наприкінці грудня 2024 року російська компанія «Газпром» оголосила, що з 1 січня 2025 року припинить постачання газу в Молдову через заборгованість. Натомість у «Молдовагазі» нагадали, що весь російський газ передавали невизнаному «Придністров’ю». Водночас газ для підконтрольної території купували на регіональних та європейських ринках.
Після того у «Придністровʼї» розпочалася енергетична криза. Зокрема, роботу зупинили всі промислові підприємства, окрім продовольчих, через що місцеві залишилися без роботи. Тим часом низка об’єктів — без тепла.
- Поділитися: