США погрожують «вжити заходів», якщо Панама не позбудеться впливу Китаю на Панамський канал

Державний секретар США Марко Рубіо відвідав Панаму та зустрівся з президентом країни та міністром закордонних справ. Американський посадовець поінформував його, що для США є неприйнятним великий влив Китаю на Панамський канал.
Про це йдеться в повідомленні Державного департаменту США.
Вашингтон заявляє, що нинішній статус-кво є неприйнятним, а великий вплив Китаю на Панамський канал, за словами Держдепу, є порушенням Договору про постійний нейтралітет і експлуатацію Панамського каналу.
Якщо ж ситуація не зміниться, США обіцяють «вжити заходів, необхідних для захисту своїх прав за Договором».
Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп казав про наміри повернути Панамський канал під контроль США, якщо там не зменшать плату за проходження для американських суден.
Утім, президент Панами Хосе Рауль Муліно заявляв, що переговорів зі Сполученими Штатами щодо права власності на Панамський канал, на який зазіхає Трамп, не буде.
Більше про Панамський канал
Задум збудувати канал, який сполучив би два океани, виник ще у XVI столітті. Перший інженерний розрахунок такого переходу в XIX столітті зробив українець Михайло Скибицький — учасник війни за незалежність іспанських колоній в Америці.
Іспансько-американська війна 1898 року підсилила бажання США збудувати канал для посилення впливу в Західній півкулі. За спорудження взялися в 1904-му. Загалом у будівництві взяли участь понад 75 тисяч робітників. Щонайменше 27,5 тисячі з них загинули через обвали та епідемії.
Офіційно Панамський канал відкрили 12 червня 1920 року.
У 1977-му президент Джиммі Картер домовився надати Панамі частковий контроль над каналом. Проте спільний контроль діяв аж до 1999-го.
- Поділитися: