Посол Великої Британії у США закликав Україну першою припинити вогонь. У Лондоні відреагували

Посол Великої Британії у США Пітер Мандельсон заявив, що президент України Володимир Зеленський повинен надати «однозначну підтримку» мирній ініціативі Дональда Трампа та першим зобов’язатися припинити вогонь. Уряд Сполученого Королівства від його заяви відмежувався.
Про це пише Guardian.
В інтерв’ю американському телеканалу ABC News Мандельсон висловив думку, що для завершення війни «потрібне дуже радикальне перезавантаження».
«Перезавантаження має полягати в тому, щоб США та Україна повернулися на одну сторінку. І президент Зеленський повинен висловити свою однозначну підтримку ініціативі президента Трампа, щоб покласти край війні та встановити справедливий і міцний мир», — пояснив свою позицію дипломат.
Мандельсон упевнений, що «Україна повинна першою взяти на себе зобов’язання припинити вогонь, кинувши виклик росіянам». Крім того, на його думку, заклики до припинення вогню мають підтримати європейці.
Його заява викликала бурхливе обговорення у Великій Британії, зазначає Guardian.
Так, колишній міністр закордонних справ консерваторів Джеймс Клеверлі заявив, що посол покликаний висловлювати не власні думки, а позицію уряду Сполученого Королівства, і закликав главу британського МЗС Девіда Леммі та прем’єр-міністра Кіра Стермера відреагувати.
Один із лідерів «Ліберальних демократів», Ед Дейві, зауважив, що «наша людина у Вашингтоні» має дбати про те, щоб США захищали «наших відважних українських союзників», а не вказувати президенту Зеленському, що робити.
Згодом заступник міністра збройних сил Люк Поллард у коментарі Sky News відмежувався від заяви Мандельсона, наголосивши, що слова дипломата не відображають політику Великої Британії.
«Я думаю, що з усіх людей на нашому континенті, які хочуть миру, найбільше його хочуть українці. Але ми все ще ведемо обговорення з нашими європейськими, американськими та українськими друзями щодо форми цієї угоди», — наголосив він.
Натомість Мандельсон вважає, що його коментарі були неправильно витлумачені. Посол «відображав політику уряду американській аудиторії», пояснило Politico джерело в посольстві Великої Британії у Вашингтоні.
Що передувало?
Раніше премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер повідомляв, що його країна та Франція працюватимуть з Україною над мирним планом, який потім представлять Вашингтону.
2 березня за його ініціативою відбувся саміт у Лондоні, що об’єднав 18 глав держав і урядів та керівників міжнародних інституцій з Європи, Канади й Туреччини.
Стармер також заявив про створення «коаліції охочих» для захисту України та гарантування миру. За словами британського прем’єра, кожна країна сама вирішить, який внесок їй зробити.
- Поділитися: