Лукашенко доручив знайти рідкісноземельні копалини в Білорусі: Треба копати й дивитися

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив фахівцям з’ясувати, чи є в його країні поклади рідкісноземельних корисних копалин.
Його слова передає пропагандистське агентство Belta.
За словами Лукашенка, у світлі останніх подій геологічна розвідка є «найактуальнішою темою». Він наголосив, що ця сфера в Білорусі недостатньо розвинена.
Він також зазначив, що тематика пошуку рідкісноземельних металів «випадає з поля зору» вітчизняних фахівців.
Тому він, звертаючись до віцепрем'єра Білорусі, заявив: «Міністру природних ресурсів і охорони навколишнього середовища впиратися разом із вами доведеться пристойно. Це майбутнє. Треба копати, треба дивитися, що є в нас у землі».
Зазначимо, що Україна планує підписати угоду про спільний видобуток та користування рідкісноземельними корисними копалинами разом із США. Так, 3 березня глава Офісу президента Андрій Єрмак та соратник Дональда Трампа і член Палати представників Браян Фіцпатрік обговорювали це питання.
За словами останнього, цю угоду «буде підписано в найкоротші терміни», а це, мовляв, призведе до «міцного довгострокового економічного партнерства між США та Україною».
«І це, зрештою, природно призведе до допомоги у сфері безпеки. Європа повинна буде активізуватися і виконати свою частину, і для неї будуть мандати на це», — написав Фіцпатрік.
Більше про угоду
Згідно з угодою, Україна та США повинні створити спільний Інвестиційний фонд відбудови. Управлятимуть ним обидві сторони.
Передбачається, що Україна вноситиме до фонду 50% усіх надходжень, отриманих від майбутньої монетизації власних природних активів, що є в державній власності Києва.
Водночас уряд США підтримує зусилля України отримати гарантії безпеки, необхідні для створення тривалого миру. Як зазначено в угоді, учасники намагатимуться визначити будь-які необхідні кроки для захисту взаємних інвестицій, як визначено в угоді про фонд.
Проте підписання цієї угоди провалилося через суперечку між українським та американським президентами в Білому домі 28 лютого. Дональд Трамп тоді заявив, що Зеленський «не готовий до миру». Водночас Володимир Зеленський наголосив, що Україна все ще готова підписати угоду.
- Поділитися: