У нас багато поранених і вбитих, ми не хочемо, щоб війна тривала роками — Зеленський

Президент Володимир Зеленський під час візиту до Бельгії, 27 червня 2024 року
Президент Володимир Зеленський під час візиту до Бельгії, 27 червня 2024 рокуОфіс президента України

Президент України Володимир Зеленський хоче мати готовий план завершення війни за підсумками першого Саміту миру протягом кількох місяців, бо війна призвела до смертей і поранень багатьох цивільних та військових.

Про це він сказав, відповідаючи на запитання журналістів у Брюсселі, цитують «Укрінформ» та «Інтерфакс — Україна».

Зеленський вважає, що деталізований план кроків стосовно усіх криз, які спричинила війна, треба скласти впродовж місяців, бо «ми не маємо багато часу». Цей план, за його словами, мають покласти на стіл переговорів на другому Саміті миру.

«У нас багато поранених і вбитих — як військових, так і цивільних. Тож ми не хочемо, аби ця війна тривала роками», — заявив глава української держави.

За даними Організації Об'єднаних Націй, оприлюдненими в лютому, від початку повномасштабного вторгнення загинули 10 582 цивільних українців та українок. Поранень зазнали 19 875 людей.

25 лютого президент Володимир Зеленський також уперше озвучив втрати української армії: за його словами, за два роки повномасштабної війни загинула 31 тисяча українських військових. Кількість поранених він не назвав, щоб росія не знала, скільки в України людей на полі бою.

Перший Саміт миру у Швейцарії

15-16 червня у Швейцарії тривав перший Глобальний саміт миру, ініціатором якого виступила Україна. Подія відбувалася на курорті Бюргеншток, поблизу міста Люцерн. До заходу долучилася 101 країна та міжнародна організація з усіх континентів. Дві третини країн-учасниць були представлені на найвищому рівні.

Однак не всі захотіли долучитися до підписання фінального комюніке — це Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Вірменія, Бахрейн, Бразилія, Ватикан, Індонезія, Колумбія, Лівія та ОАЕ. Кілька країн — Ірак та Йорданія — відкликали свої підписи згодом. Після саміту до підписання документа приєдналося ще 9 держав світу.

Конференція базувалася на попередніх дискусіях, зокрема на українській «формулі миру» та інших мирних пропозиціях, які ґрунтуються на Статуті ООН та основних принципах міжнародного права.