«Намагання залякати»: МЗС відреагувало на заяви рф про «провокації» на дамбах біля Києва та Канева
Міністерство закордонних справ України спростувало російські звинувачення у нібито підготовці Києвом підриву дамб Київської ГЕС та Канівського водосховища начебто для покладання провини на рф.
Про це свідчить коментар дипломатичного відомства.
В МЗС зазначили, що не може бути жодної реалістичної мети чи мотиву для України руйнувати власну інфраструктуру чи створювати загрози для власного населення. А щодо нібито «покладання провини на рф» там заявили, що москва «чудово справляється з цим завданням» власними воєнними злочинами.
«Єдиною причиною загроз для цивільних людей і руйнувань критичної інфраструктури в Україні є російська агресія. У разі втілення москвою будь-яких злочинних намірів щодо дамб Київської ГЕС, Канівського водосховища чи іншої інфраструктури відповідальність за такі дії нестиме виключно держава-агресор», — наголосили у відомстві.
За словами дипломатів, справжньою метою таких заяв москви є намагання залякати українське суспільство та ввести в оману міжнародну спільноту і медіа.
«росія вже багато разів демонструвала таку стратегію: звинувачувати інших у тому, що вчиняє чи планує вчинити сама. Чергові російські фантазії на тему дніпровських дамб — це привід для міжнародної спільноти ще уважніше слідкувати за діями росії», — йдеться в коментарі МЗС.
У відомстві нагадали про найбільший техногенний злочин у Європі за останні десятиліття — підрив росіянами Каховської ГЕС. Там зауважили, що тоді москва так само звинувачувала в цьому злочині Київ, усупереч фактам.
Нагадаємо, у Центрі протидії дезінформації при РНБО України пояснили, що заявами про знищення дамб кремль намагається викликати паніку серед українців. росіяни розраховують, що під упливом страху в Україні будуть вимагати піти на поступки росії, кажуть у ЦПД.
Водночас там запевнили, що у росії немає засобів та можливостей для знищення дамб.
Підрив Каховської ГЕС
6 червня 2023 року російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС. В «Укргідроенерго» повідомили, що станція відновленню не підлягає.
Підрив призвів до підтоплень територій у Миколаївській та Херсонській областях, зокрема на окупованих територіях. За даними МВС, унаслідок руйнування Каховської ГЕС загинула 31 людина. Окупанти заявляли про 55 загиблих на захоплених землях Херсонщини, але не допускали туди міжнародні гуманітарні організації.
Після руйнування греблі Каховської ГЕС до зони надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей, у яких проживали майже 900 тисяч людей.
Майже 700 тисяч українців залишилися без доступу до питної води. Фахівці Українського гідрометеорологічного інституту дійшли висновку, що Каховського водосховища більше не існує.
- Поділитися: