Глава МЗС Польщі вважає, що його країна може збивати ракети над Україною, якщо ті загрожують АЕС

Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський заявив, що Польща могла б збивати російські ракети над Україною, якщо вони загрожуватимуть безпеці атомних електростанцій.
Про це він сказав в інтерв’ю Radio 4 на BBC, яке цитує російська служба BBC.
За його словами, Польща має допомогти Україні захистити її АЕС від «заблукалих російських ракет», які можуть збитися з курсу і вдарити по станції.
«Чорнобильська ядерна аварія була в Україні. Уявіть собі, що один із російських дронів чи одна з ракет зіб'ється з курсу і полетить не в Польщу чи Румунію, як уже бувало, а вдарить по одній з українських атомних електростанцій», — сказав Сікорський.
На його думку, в такому разі юридично Польща мала б право на самооборону, збиваючи над Україною ракети. Водночас він наголосив, що це «його особиста думка», а жодних рішень про це польський уряд не ухвалював.
Раніше Сікорський вже заявляв, що Польща та інші країни, які межують з Україною, зобов'язані збивати російські дрони та ракети ще до того, як вони ввійдуть у їхній повітряний простір.
Однак згодом речник МЗС Польщі Павел Вронський пояснив, що слова Сікорського щодо можливого збиття польською протиповітряною обороною російських ракет і дронів над територією України не є позицією уряду, а тільки особистою думкою глави МЗС.
Що передувало?
У ніч проти 21 серпня росія атакувала «шахедами» Миколаївську область України, де розташована Південноукраїнська АЕС. 23 БпЛА виявили в безпосередньої близькості до станції, а один з них пролетів прямо над її промисловим майданчиком.
Представництво України повідомляло МАГАТЕ про фіксацію російських «шахедів» біля Південноукраїнської АЕС. Уламки дронів знаходили на відстані 1,7 км від промислового майданчика станції.
29 серпня в повідомленні Постійного представництва України також зазначили, що внаслідок чергової атаки о 08:58 26 серпня були відключені від мережі енергоблоки 1, 3 та 4 Рівненської АЕС. О 09:05 потужність блоків іншої АЕС — Південноукраїнської — була зменшена до загального рівня 1800 МВт.
- Поділитися: