Україна та росія ведуть перемовини про припинення ударів по енергообʼєктах — FT

Україна та росія ведуть «попередні дискусії» щодо взаємного припинення ударів по енергетичній інфраструктурі.
Про це пише Financial Times із посиланням на джерела.
Як вказують співрозмовники видання, зокрема українські високопосадовці, Київ прагнув відновити переговори за посередництва Катару, які нібито були близькі до угоди в серпні, однак зірвалися через Курську операцію.
«Є дуже ранні розмови про потенційний перезапуск чогось. Зараз ведуться переговори про енергетичні об'єкти», — заявив неназваний дипломат.
Український високопосадовець стверджує, що москва і Київ уже скоротили частоту атак на енергетичну інфраструктуру одне одного за останні тижні «в межах розуміння», якого досягнули спецслужби.
Ще до того обидві країни погодилися, що припинення атак на електромережу України та нафтопереробні потужності росії було в їхніх взаємних інтересах, вказує FT.
Однак колишній високопоставлений чиновник кремля, проінформований про переговори, переконаний, що російський лідер володимир путін навряд чи домовиться про угоду, поки українці перебувають на Курщині.
Попри це, Україна планує продовжувати вражати цілі, включно з нафтопереробними заводами, щоб тиснути на росію для переговорів, заявив український чиновник.
Четверо українських чиновників розповіли FT, що Київ і москва дійшли «мовчазної угоди» не атакувати енергооб'єкти одне одного ще минулої осені.
Ця домовленість мала прокласти шлях до офіційної угоди, сказали джерела газети. Однак Київ відновив атаки безпілотників на нафтові об'єкти росії в лютому та березні 2024-го. А росіяни почали цілитися по електростанціях на всій території Україні.
Доповнено о 10:18. У Міністерстві енергетики hromadske відмовилися коментувати цю інформацію.
Доповнено о 14:07. Речник російського лідера дмитро пєсков назвав фейком дані про переговори щодо припинення ударів по енергооб'єктах, цитує кремлівське агентство ТАСС.
«Зараз дуже багато вкидів, які не мають стосунку до реальності. Навіть найсолідніші видання не гребують тим, що ці вкиди здійснюють і такі публікації допускають», — заявив він.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський казав, що взаємне припинення обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури та вантажних суден може ознаменувати завершення гарячої фази російсько-української війни та відкрити шлях до мирних перемовин.
Як Київ коментував попередні заяви про перемовини
Ще в серпні Le Monde та Washington Post писали, що Україна та росія начебто вели секретні перемовини, які мали завершитися укладенням угоди про взаємне припинення ударів по енергетичній інфраструктурі. Однак операція української армії в Курській області рф перервала ці перемовини.
Міністр енергетики Герман Галущенко спростовував твердження західних ЗМІ про таємні перемовини.
«Ми з терористами переговорів не ведемо. Тим більше залаштункових. Це неможливо», — заявляв він.
- Поділитися: