Буданов про використання рф бомбардувальників, які віддала Україна: Корупція і відсутність стратегічного бачення

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов
Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило БудановГУР МО

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов прокоментував розслідування журналістів про те, що москва використовує для ударів по Україні бомбардувальники й ракети, які раніше Київ віддав в обмін як борг за газ. Він наголосив, що країна не має припускатися таких помилок у майбутньому.  

Про це він заявив у своєму Telegram-каналі.

Буданов зауважив, що корупція, некомпетентність і відсутність стратегічного бачення призводять до антидержавницьких рішень.

«Ми як країна та нація, яка платить надзвичайно високу ціну в боротьбі за власну свободу, не маємо права допускати повторення таких помилок і злочинів», — наголосив голова воєнної розвідки.

Він подякував команді «Схем» за «дуже корисне і важливе розслідування», зазначивши, що й інформація від ГУР, зокрема про російських пілотів ― воєнних злочинців, стала корисною під час створення матеріалу. 

«Здолати ворога і надійно захистити Україну зможемо тоді, коли незворотно змінимось. Інтереси держави мають стати головним пріоритетом для кожного», — підсумував Буданов.

Більше про розслідування

Журналісти з’ясували, що російська армія зараз використовує стратегічні бомбардувальники, які Україна віддала рф у 1999 році за списання частини боргу за газ.

Загалом тоді Україна передала рф різні види озброєння: 11 бомбардувальників, 575 крилатих ракет Х-55, 12 турбогвинтових двигунів з нульовим нальотом, запасні частини для бомбардувальників та наземне й радіоелектронне обладнання.

Зокрема, у бойовому складі російської армії перебувають 6 стратегічних бомбардувальників.

Угоду про передання цього озброєння уклали тодішній прем’єр-міністр України Валерій Пустовойтенко та глава рф володимир путін. Передачу літаків схвалили тодішній глава СБУ та міністр оборони.

Як згодом з’ясувала Тимчасова слідча комісія парламенту щодо розкрадання в ЗСУ та підриву обороноздатності держави у 2004-2017 роках, передача такого озброєння завдала Україні збитків на понад 2,5 млрд доларів.