Військова стратегія України на 2025 рік передбачає асиметричну відповідь на дії росіян — Умєров

Міністр оборони Рустем Умєров
Міністр оборони Рустем УмєровМіноборони

Міністр оборони Рустем Умєров представив партнерам військову стратегію України на 2025 рік під час засідання у форматі «Рамштайн».

Про це він повідомив у соцмережах.

Він повідомив, що ця стратегія базується на чотирьох ключових пріоритетах:

  • ​стабілізація лінії фронту;
  • ​зміцнення обороноздатності України;
  • ​посилення захисту неба та морських шляхів;
  • ​асиметрична відповідь на спроби агресора досягти переваги через масштаб.

На засіданні також затвердили дорожні карти розвитку Сил оборони України до 2027 року, розроблені в межах 8 коаліцій спроможностей: авіація, ППО, морські спроможності, артилерія, бронетехніка, ІТ, дрони та розмінування.

«Ми перейшли на новий рівень співпраці: на додаток до закриття нагальних потреб війни будемо також працювати над побудовою довгострокових спроможностей нашої армії», — зазначив Умєров.

Він підсумував обіцяні пакети військової допомоги від партнерів:

«Рамштайн» продовжиться?

Ювілейне 25-те засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» стало останнім за участі адміністрації Джо Байдена. США відіграють лідерську роль у цій групі, що об’єднала майже 50 країн світу.

Однак міністр оборони США Ллойд Остін зазначив, що рішення щодо майбутнього групи ухвалюватиме вже нова адміністрація Білого дому.

Натомість президент Володимир Зеленський заявив, що «Рамштайн» продовжиться і після вступу Дональда Трампа на посаду глави США, а наступна зустріч може відбутися в лютому.

Під час виступу Зеленський зауважив, що для Європи та всього світу починається нова глава, очевидно, маючи на увазі повернення Дональда Трампа до влади у США. Зеленський наголосив, що тепер потрібно співпрацювати навіть більше.

«Ми пройшли такий шлях, що, чесно, було б дико зараз кидати це і не продовжувати працювати в межах оборонних коаліцій, які ми вже створили… Незалежно від того, що відбувається у світі, кожен хоче почуватися впевненим, що їхня країна не буде стерта з мапи», — сказав Зеленський.

Він зазначив, що «питання в цілому не в назві» групи, нагадавши, що зустрічі Контактної групи не завжди відбувалися на авіабазі «Рамштайн» у Німеччині, а й також у Брюсселі.