Контракт для 18-24-річних. Як розпочати службу та які її особливості

Ілюстративне фото. Молодий доброволець читає текст присяги перед побратимами
Ілюстративне фото. Молодий доброволець читає текст присяги перед побратимами10 окрема гірсько-штурмова бригада «Едельвейс»

У Міністерстві оборони України пояснили покроковий алгоритм залучення на військову службу за проєктом «Контракт 18-24», а також розповіли про особливості контракту.

Про це повідомили в Міноборони.

Куди звертатися для укладання контракту?

Заяви про бажання вступити на військову службу за однорічним контрактом подаються до центрів рекрутингу або рекрутингових підрозділів військових частин у паперовій або електронній формі. В електронному вигляді заяву можна, зокрема, подавати через кабінет призовника в застосунку «Резерв+» або через платформу.

Що зазначати в заяві:

  • персональні дані (ПІБ, дата народження тощо);
  • обрану військову частину;
  • обрану штатну посаду;
  • інформацію щодо обраного місця проходження медичного огляду;
  • контактні дані (номер мобільного телефону та адресу електронної пошти).

Після подачі заяви з кандидатом зв’яжеться представник рекрутингового центру або рекрутингового підрозділу військової частини. Вони уточнюють його наміри щодо укладення контракту під час проведення співбесіди.

Рішення щодо прийняття кандидата на військову службу за контрактом приймається протягом 3 робочих днів. У разі відмови командир надсилає кандидату відповідне повідомлення з зазначенням причини.

У разі прийняття позитивного рішення командир військової частини надає кандидатові перелік документів, які необхідно мати для оформлення особової справи, також організовує проведення професійно-психологічного відбору та направляє на проходження медогляду (ВЛК).

Чи є особливості у проходженні ВЛК?

Кандидатам на підписання такого виду контракту надають позачергове право проходження медогляду в чинних при РТЦК і СП військово-лікарських комісіях, а також у медичних закладах, що працюють за програмою державних гарантій. При цьому кандидат може самостійно обирати місце і дату проведення медогляду. Усі необхідні довідки в комунальних та державних медзакладах видаються безоплатно.

Укладення контракту

Після визначення придатності кандидата до військової служби командир військової частини укладає з ним 1-річний контракт.

Обов’язковою умовою контракту є безпосередня участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій строком, що за сукупністю становить не менше 6 місяців протягом дії контракту. Нагадаємо, на вибір молодим добровольцям пропонують 6 бригад.

Цей вид контракту передбачає прийняття на військову службу за такими військово-обліковими спеціальностями та штатними посадами:

  • стрілець, старший стрілець, стрілець-снайпер, стрілець-санітар;
  • помічник гранатометника, гранатометник, старший гранатометник;
  • розвідник, старший розвідник.

Після укладення контракту та вступу до виконання обов’язків за посадою військовослужбовцю протягом 5 робочих днів виплачується перша частина грошової винагороди, передбачена для даного виду контрактів у розмірі 200 000 грн. Винагороду виплачує військова частина.

Підготовка

Після підписання контракту рекрут направляється на проходження посиленої підготовки, яка складається з:

  • базової загальновійськової підготовки тривалістю 45 діб;
  • фахової підготовки — 14 діб;
  • курсу адаптації у військовій частині — 14 діб.

Категорично забороняється направлення зазначеної категорії військовослужбовців до зони проведення воєнних (бойових) дій без повного проходження посиленої підготовки.

Про службу

Після проходження підготовки та адаптації військовослужбовець починає службу в обраній частині. Тоді військовослужбовцю виплачується друга частина грошової винагороди в розмірі 300 000 гривень.

Під час служби військовослужбовець також отримує щомісячне грошове забезпечення за посадою і додаткові виплати, передбачені за безпосередню участь у бойових діях.

Після закінчення строку дії однорічного контракту і видання наказу про виключення зі списків особового складу, військовослужбовець за умови виконання всіх зобов'язань по контракту отримує останню частину грошової винагороди в розмірі 500 000 гривень.

З цього моменту в нього є право на оформлення пільгової іпотеки з «нульовою» ставкою, а також право вільного виїзду за кордон.

Нагадаємо, у лютому в Міністерстві оборони України представили деталі контракту для добровольців віком 18-24 роки.

Серед переваг для таких контрактників — фінансова винагорода та соціальні гарантії, яких, як зазначають у відомстві, не дає жодна цивільна професія. Також молодим добровольцям гарантують одноразову виплату в 1 мільйон гривень.

На початку березня перші добровольці віком від 18 років до 24 років вже склали присягу.