В Україну з російського полону повернули ще 160 військових, серед них — понад півсотні офіцерів

Український військовий, звільнений із полону
Український військовий, звільнений із полонуTelegram / Zelenskiy Official

Україна та росія провели черговий обмін військовополоненими. Додому повернулися 160 українських військових, які перебували в полоні з 2022 року.

Про це повідомили президент України Володимир Зеленський та Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими.

Серед звільнених — військовослужбовці Збройних сил, Державної спеціальної служби транспорту, Національної гвардії та Державної прикордонної служби.

115 із них воювали в Маріуполі, зокрема, на «Азовсталі». Також звільнені боронили Україну на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Київському, Чернігівському та Сумському напрямках.

Окрім солдатів і сержантів, додому вдалося повернути 58 офіцерів. За словами омбудсмена Дмитра Лубінця, йдеться про старший офіцерський склад. Наймолодшому звільненому захиснику виповнилося 26 років, а найстаршому — 66. Також у сьогоднішньому обмінному списку опинилася 21 людина з однаковими прізвищами.

Усі визволені пройдуть медичний огляд, отримають необхідне лікування, грошові виплати, документи та вирушать на реабілітацію. За весь час війни з росією з неволі повернули 9606 українських військових та цивільних.