10-й день протестів у Білорусі: акції за і проти Лукашенка, координаційна рада та бойова готовність на західному кордоні

У Білорусі десятий день відбувались масові акції протесту, які розпочались після президентських виборів 9 серпня.

Мітинги за Лукашенка

Зокрема, окрім мітингів проти чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка, у містах Гомель та Могильов відбулись акції на його підтримку.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Водночас білоруські опозиційні ЗМІ повідомляли, що на мітинги на підтримку Лукашенка учасників координовано звозили.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Ввечері у столиці країни Мінську на Площі Незалежності зібралася головна протестна акція, куди прийшли, за інформацією ЗМІ, близько 10 тисяч людей. Представники правоохоронних органів не заважали учасникам акції.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Координаційна Рада для мирної передачі влади

Команда суперниці Лукашенка — Світлани Тіхановської — оголосила про створення Координаційної Ради для мирної передачі влади.

Перше засідання Координаційної ради заплановане на 19 серпня.

Своєю чергою, Лукашенко назвав це «спробою захоплення влади з усіма наслідками, що з цього випливають».

Також 18 черпня Лукашенко заявив, що на західному кордоні країни підрозділи армії приведені в повну бойову готовність, бо НАТО, як він казав раніше, «лязгає гусеницями».

Що відбувається в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За остаточними результатами, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) нібито проголосували 80,1% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — 10,1%.

Незгодні з результатами люди щодня виходять на акції протесту в різних містах Білорусі, а на великій кількості підприємств працівники влаштовують страйки. Силовики перші дні жорстко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі, однак з 13 серпня це припинилося, влада, вочевидь, змінила тактику.

Учасники акцій протесту вимагають проведення чесних виборів, звільнення ув'язнених та відставки Лукашенка.

Сам Лукашенко наполягає на своїй перемозі й не припиняє лякати розвалом Білорусі в разі його відставки. Також він вважає, що протестами керують з-за кордону і це вже «агресія проти Білорусі».