У Багдаді тисячі людей прийшли попрощатися з убитим іранським генералом Сулеймані

Тисячі людей в іракській столиці Багдаді взяли участь в офіційній церемонії поховання колишнього очільника сил спеціального призначення «Аль—Кудс» генерала Касема Сулеймані та лідерів іракських збройних формувань, вбитих унаслідок авіаудару США в ніч на 3 січня.

Про це повідомляє Al-Jazeera.

Великі натовпи людей з прапорами іракського парамілітарного угруповання «Сили народної мобілізації», одягнені в чорне, спершу зібралися в центрі Багдада. Один із головних командувачів «Сил народної мобілізації» Абу Магді аль-Мугандес був убитий під час авіаудару США разом із Сулеймані.

На церемонії прощання були присутні відомі іракські політики та діячі. Це, зокрема, колишній прем’єр-міністр Іраку Адель Абдул-Магді — 1 грудня 2019 року парламент країни прийняв його заяву про відставку, але нову кандидатуру президент не затвердив, тому поки Абдул-Магді тимчасово виконує обов’язки глави уряду.

Коли тіло Касема Сулеймані везли крізь натовп людей, ті почали скандувати: «Ви нас ніколи не підводили!» Як повідомляє Associated Press, вони також вигукували антиамериканські гасла, як-от «Америка — Великий Сатана!», «Ні, ні, Америка», «Смерть Америці, смерть Ізраїлю». Деякі з присутніх закликали Іран і «Сили народної мобілізації» завдати Сполученим Штатам удару у відповідь, повідомляє кореспондент Al-Jazeera.

Церемонію поховання організували «Сили народної мобілізації», повідомляє Al-Jazeera з посиланням на їхнього речника Моханада Хусейна. Він повідомив виданню, що пізніше тіла вбитих перевезуть до священного шиїтського міста Карбала, а тіло Касема Сулеймані в неділю, 5 січня, відправлять на батьківщину в Іран.

Водночас у самому Ірані триває триденна жалоба за вбитим іранським генералом, якого вважали другою найвпливовішою людиною в країні після Верховного лідера аятоли Алі Хаменеї.

Також повідомляється, що в неділю, 5 січня, парламент Іраку проведе засідання, аби вирішити, як діяти далі після авіаудару США.

Нагадаємо:

  • 29 грудня американські військові провели серію «точних оборонних ударів» по базах іракського шиїтського угруповання «Катаіб Хізбалла» в Іраку та Сирії. Вони заявили про причетність угруповання, яке пов'язують з Іраном, до атаки на американську військову базу в Іраку 27 грудня, внаслідок якої загинув один американський цивільний підрядник, а кілька військовослужбовців США та працівників з Іраку зазнали поранень.
  • 31 грудня в столиці Іраку Багдаді декілька тисяч протестувальників атакували посольство США, причиною став авіаудар американців по шиїтському угрупованню «Катаіб Хізбалла». Учасники демонстрації намагалися штурмувати дипломатичну установу.
  • 3 січня США завдали ракетного удару по міжнародному аеропорту Багдада в Іраку. Внаслідок цього загинули щонайменше семеро людей, зокрема командувач спецпідрозділу «Аль-Кудс», що належить до Корпусу вартових Ісламської революції Ірану, генерал Касем Сулеймані.
  • США заявили про причетність Касема Сулеймані до нападу на американську військову базу в Іраку та організації штурму посольства США в Багдаді. У Пентагоні додали, що мета авіаудару 2 січня — «стримування подальших наступальних планів Ірану».
  • Посольство Сполучених Штатів Америки в Іраку закликало американських громадян терміново залишити країну після ракетного удару США по аеродрому в Багдаді.
  • Сполучені Штати направлять додаткові 3000 солдатів до Близького Сходу після того, як вбивство іранського генерала Касема Сулеймані призвело до зростання напруження в регіоні. Ще раніше США оголосили про збільшення військового контингенту в регіоні на 750 осіб.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що іранського генерала Касема Сулеймані вбили, «щоб зупинити війну, а не щоб її розпочати». А президент Ірану Хасан Рухані назвав вбивство командира елітного підрозділу «Аль-Кудс» генерала Касема Сулеймані «величезною помилкою американців».