Авіакомпанія KLM припиняє рейси до України через побоювання російського вторгнення
Нідерландська авіакомпанія KLM зупиняє рейси до України через побоювання нового вторгнення Росії. Міністерство закордонних справ Нідерландів закликає своїх громадян покинути Україну «якомога швидше».
Про це повідомили місцеві видання NOS і De Telegraaf з посиланням на офіційного представника компанії.
Зазначається, що наступний рейс, запланований на ніч 12 лютого, також скасовують. Пасажирам цього рейсу порадили звернутися до Міністерства закордонних справ.
«Це рішення відповідає оновленим рекомендаціям щодо подорожей та широкому аналізу безпеки. Поки не відомо, коли KLM знову вилетить до Києва», — повідомили в авіакомпанії.
KLM також більше не літатиме над повітряним простором України. Зазвичай ця авіакомпанія проводила рейси до Києва двічі на день.
А втім, KLM не єдина авіакомпанія, яка літає в Україну з Нідерландів. Наприклад, WizzAir проводить кілька рейсів на тиждень із міста Ейндговен до Львова, а українські авіалінії літають зі Схіпгола до Києва.
Водночас МЗС Нідерландів закликає своїх громадян «якомога швидше» покинути Україну і «більше не їздити» сюди, оскільки ситуація з безпекою «ще більше погіршилася». Напередодні відомство радило нідерландцям оцінити важливість їх перебування в Україні.
Які ще країни радять своїм громадянам виїхати?
Усе більше країн звертають увагу на збільшення кількості російських військ уздовж кордонів з Україною.
США, Канада, Чорногорія, Нідерланди, Японія, Латвія, Велика Британія, Естонія, Данія, Норвегія, Нова Зеландія, Німеччина, Литва та Фінляндія, Італія, Швеція, Чехія та Ірак вже радили громадянам залишити територію нашої країни. А Південна Корея навіть наказала своїм громадянам виїхати з України, погрожуючи відповідальністю у разі невиконання.
А як щодо дипломатів?
Державний департамент США 24 січня дав дозвіл на добровільний від’їзд державних службовців США та наказав виїхати членам родин держслужбовців із посольства в Києві.
Про виїзд сімей своїх дипломатів також оголосили Велика Британія, Австралія та Німеччина, Канада та Ізраїль. Згодом стало відомо, що США евакуюють з України частину дипломатів і припиняють надавати консульські послуги.
Разом із цим президент Володимир Зеленський запевняв, що вивезення дипломатів деяких країн з України ще не означає неминучого загострення.
Водночас посли Європейського Союзу та Великої Британії в Україні — Матті Маасікас і Мелінда Сіммонс — повідомили, що залишаються в Києві.
Можливий напад з боку РФ
Росія нині вимагає від НАТО більше ніколи не розширюватися на схід, зокрема не брати Україну. США та Альянс уже відповіли й не погодилися на такі вимоги.
Водночас Москва ще до переговорів почала стягувати свої війська до кордонів з Україною. За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових. А в Білорусі до 20 лютого відбуватимуться військові навчання з Росією.
В українській розвідці казали, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України взимку 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусі та з боку російського кордону.
Водночас українська влада запевняє, що армія готова дати відсіч, а партнери на нашому боці. В МЗС просять зберігати спокій, консолідуватися всередині країни й уникати дій, що розхитують стабільність та сіють паніку.