Ще кілька країн закликали своїх громадян виїжджати з України. Німеччина переносить консульство з Дніпра до Львова

Німеччина, Литва та Фінляндія долучилися до переліку країн, які закликають своїх громадян виїхати з України на тлі ймовірної загрози повномасштабного російського наступу.

Про це повідомили МЗС Німеччини, МЗС Фінляндії та Посольство Литви в Українi.

Так, Німеччина просить своїх громадян зважати на те, чи є їхнє перебування в Україні «обов'язковим». Якщо ні — людей просять виїхати. Міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок під час свого візиту до Єгипту анонсувала, що німецьке посольство в Україні не закриватиметься, але штат скоротять. Окрім того, німецьке консульство в Донецьку, яке з 2014 року працює в Дніпрі, буде тимчасово переміщено до Львова.

Громадян Литви закликають відмовитися від непотрібних поїздок до України «з огляду на мінливу безпекову ситуацію». Втім, Посольство Литовської Республіки в Україні продовжує виконувати всі основні функції.

Міністерство закордонних справ Фінляндії також радить не їхати до України без потреби — і через пандемію коронавірусу, і з огляду на непередбачувану ситуацію з безпекою.

Доповнено. Схожі заклики до своїх громадян опублікували посольства Італії, Міністерство закордонних справ Швеції, МЗС Чехії та МЗС Іраку.

Канада вирішилатимчасово перенести своє посольство з Києва до Львова через загрозу російської агресії, повідомляє «Укрінформ». В МЗС країни зазначили, що спроможність надавати консульську допомогу може ставати «все більш обмеженою».

Які ще країни радять своїм громадянам виїхати?

Усе більше країн звертають увагу на збільшення кількості російських військ уздовж кордонів з Україною.

СШАКанада, Чорногорія, Нідерланди, Японія, Латвія, Велика Британія, Естонія, Данія та Норвегія вже радили громадянам залишити територію нашої країни. А Південна Корея навіть наказала своїм громадянам виїхати з України, погрожуючи відповідальністю у разі невиконання.

А як щодо дипломатів?

Державний департамент США 24 січня дав дозвіл на добровільний від’їзд державних службовців США та наказав виїхати членам родин держслужбовців із посольства в Києві. Про виїзд сімей своїх дипломатів також оголосили Велика Британія, Австралія та Німеччина, Канада та Ізраїль. А посли Європейського Союзу та Великої Британії в Україні — Матті Маасікас і Мелінда Сіммонс — повідомили, що залишаються в Києві.

Разом із цим президент Володимир Зеленський запевняв, що вивезення дипломатів деяких країн з України ще не означає неминучого загострення.

Можливий напад з боку РФ

Росія нині вимагає від НАТО більше ніколи не розширюватися на схід, зокрема не брати Україну. США та Альянс уже відповіли й не погодилися на такі вимоги.

Водночас Москва ще до переговорів почала стягувати свої війська до кордонів з Україною. За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових. А в Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже починають прибувати до країни.

В українській розвідці казали, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України взимку 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусі та з боку російського кордону.

Водночас українська влада запевняє, що армія готова дати відсіч, а партнери на нашому боці. В МЗС просять зберігати спокій, консолідуватися всередині країни й уникати дій, що розхитують стабільність та сіють паніку.