Автомобіль із Кивою зупинили за порушення ПДР, він заявив про «чергову провокацію влади»

На Столичному шосе в Києві уранці 1 листопада патрульна поліція зупинила автомобіль із народним депутатом від «Опозиційної платформи — За життя» Іллею Кивою. Правоохоронці склали на водія автівки кілька адмінпротоколів за порушення правил дорожнього руху.

Про це повідомили патрульна поліція та сам Кива в коментарі «Суспільному».

Правоохоронці кажуть, що два авто — Toyota з народним депутатом і Mercedes — порушували правила, бо рухалися в крайній лівій смузі за двох вільних правих. Під час перевірки Toyota з’ясувалося, що її номерний знак не відповідає реєстраційним документам.

На водія Toyota (не Киву) склали три адмінпротоколи: за відмову зупинитися на вимогу поліції, за невідповідність документів і за керування автомобілем без документів, оскільки чоловік відмовився пред’явити їх поліції. На водія Mercedes склали адмінпротокол за відмову зупинитися.

У коментарі «Суспільному» Ілля Кива підтвердив, що перебував в одній з автівок. Він заявив, що поліцейські намагалися незаконно проникнути в авто, «щоб підкинути в нього заборонені предмети». Ці дії він назвав «черговою провокацією влади з використанням Національної поліції та патрульної служби».

Відео зупинки авто правоохоронцями Кива виклав у своєму Telegram-каналі (увага: ненормативна лексика в описі).

Скандали з Іллею Кивою

7 жовтня Кива у відеозверненні привітав президента Росії Володимира Путіна з днем ​​народження і назвав його «великим правителем». У ролику він бажає лідеру держави-агресора «здоров'я, сил і Божого благословення». А запис, ймовірно, був зроблений у кулуарах Верховної Ради.

У липні 2020-го журналісти проєкту розслідувань Bihus.Info встановили, що у декларації Іллі Киви вказана жомова яма площею 400 квадратних метрів. Яму він начебто здавав в оренду, на чому заробив 1,2 млн грн.

Як переконалися журналісти Bihus.Info, місце, де розташована яма Киви, вже давно не використовується, а сама яма заросла бур'яном. Цим зацікавилися антикорупційні органи, і зрештою в серпні 2021 року Вищий антикорупційний суд стягнув із Киви 1,2 млн грн доходу з ями.

А 26 квітня 2021 року Кива захистив кандидатську дисертацію з державного управління на тему «Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)». Журналістів на захист (публічний захід) пропускали за списками, які погоджував помічник народного депутата, мотивуючи це «карантинними обмеженнями».

Крім того, за даними Bihus.Info, Міжрегіональна академія управління персоналомМАУП нібито «заднім числом» опублікувала збірники конференцій із матеріалами виступів Киви, яких там раніше не було; виш це заперечив. Поки що наукового ступеня Киві не присвоїли: МОН перевіряє ймовірні порушення в дисертації.