Ілля Кива може скоро стати адвокатом, «проповідником і дитячим психологом»

Народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Ілля Кива у січні 2021 року склав іспит для отримання права займатися адвокатською діяльністю. Через шість місяців від того часу, тобто у вересні, Кива може стати адвокатом повноцінно.
Про це повідомляє Bihus.Info.
Журналісти-розслідувачі виявили, що в реєстрі на сайті Національної асоціації адвокатів України міститься інформація про складання Кивою іспиту в Закарпатській обласній кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури (КДКА) 15 січня.
Згідно із законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», після складання іспиту кандидат має пройти шестимісячне стажування в адвоката. Останній має скласти звіт про оцінку стажування й надати його раді адвокатів області (у випадку Киви — Закарпатської).
Якщо Рада адвокатів Закарпаття затвердить звіт про стажування Киви, то йому лише потрібно буде скласти присягу й отримати свідоцтво, щоб займатися адвокатською діяльністю. За інформацією Bihus.Info, це може статися вже у вересні 2021 року.
«Якщо [Кива стане адвокатом] — він отримає привілеї, наприклад, його не зможуть обшукати без окремої ухвали і присутності представника Ради адвокатів», — пояснює юристка Bihus.Info Марія Музичка.
ОНОВЛЕНО (17:20). У коментарі «Суспільному» Кива заявив, що всі його дії вибудувані в межах закону і він планує працювати «не лише адвокатом, а ще й проповідником та дитячим психологом».
Ми намагалися отримати коментар Ради адвокатів Закарпатської області. Номер секретаріату, вказаний на сайті і наданий нам Закарпатською обласною КДКА, не обслуговується. Новини на сайті не оновлювалися із серпня 2020 року.
Остання публічно доступна інформація про засідання Ради адвокатів Закарпаття була викладена у 2018 році. Тоді засідання відбувалося у жовтні.
Скандали з Іллею Кивою
У липні 2020-го журналісти проєкту розслідувань Bihus.Info встановили, що у декларації Іллі Киви вказана жомова яма площею 400 квадратних метрів. Яму він начебто здавав в оренду, на чому заробив 1,2 млн грн.
Як переконалися журналісти Bihus.Info, місце, де розташована яма Киви, вже давно не використовується, а сама яма заросла бур'яном. Цим зацікавилися антикорупційні органи, і зрештою в серпні 2021 року Вищий антикорупційний суд стягнув 1,2 млн грн доходу з ями з Киви.
А 26 квітня 2021 року Кива захистив кандидатську дисертацію з державного управління на тему «Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)». Журналістів на захист (публічний захід) пропускали за списками, які погоджував помічник народного депутата, мотивуючи це «карантинними обмеженнями».
Крім того, за даними Bihus.Info, МАУП нібито «заднім числом» опублікувала збірники конференцій із матеріалами виступів Киви, яких там раніше не було; виш це заперечив. Поки що наукового ступеня Киві не присвоїли: МОН перевіряє ймовірні порушення в дисертації.
- Поділитися: