Азербайджан заявив про взяття міста Шуша — одного з ключових міст Нагірного Карабаху. Вірменія заперечує

Президент Азербайджану Ільхам Алієв повідомив, що місто Шуша в Нагірному Карабасі перейшло під контроль збройних сил його країни.

Про це він заявив у зверненні до нації, цитує азербайджанське інформагентство Report.

Шуша — це одне з ключових міст у Нагірному Карабасі, воно розташоване за 11 кілометрів від столиці самопроголошеної республіки Степанакерта.

«Дата 8 листопада назавжди ввійде в історію нашої країни. Збройні сили взяли під контроль Шушу. Ми здобули цю перемогу на полі бою, а не за столом переговорів. Переговори виявилися безглуздими», — заявив президент Азербайджану.

Ільхам Алієв повідомив, що над Шушею вже майорить азербайджанський прапор, заявивши, що це, мабуть, найщасливіший день у його житті.

А Вірменія що?

Офіційний представник Міністерства оборони Вірменії Арцруни Ованесян спростував заяву Алієва про взяття міста Шуша. За його словами, бої там ще тривають.

«Чекайте і вірте в нашу армію», — написав він у Twitter.

Що відбувається в Карабасі?

З 27 вересня на кордоні країн, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачували одна одну у провокації конфлікту. В Азербайджані, Вірменії та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнний стан та мобілізацію. Країни повідомляють про десятки загиблих і поранених військових та цивільних.

9 жовтня очільники Міністерств закордонних справ Азербайджану та Вірменії домовилися у Москві про перемир'я. На зустрічі, яка тривала понад 10 годин, вони вирішили, що з 12:00 (11:00 за Києвом) 10 жовтня припинять вогонь для того, щоб провести обмін полоненими, тілами загиблих за посередництва «Червоного Хреста».

Фактично припинення вогню у Карабаху не було. Сторони звинуватили одна одну у його порушенні та, як свідчать заяви лідерів країн, бойові дії не припиняються.

За посередництва США Азербайджан та Вірменія домовилися про нове перемир'я з 26 жовтня, але майже одразу звинуватили одна одну в його порушенні.

У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль суперечними територіями, переважно над Нагірним Карабахом. Регіон, у якому проживало багато вірменів, за радянських часів був у складі Азербайджанської РСР.

Наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Відтоді триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території. Ситуація на кордоні країн востаннє загострювалася у липні цього року.