Білий дім про заяву Трампа щодо Huawei: Це рішення не є повною амністією

Заява президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа про зняття обмежень з китайської компанії Huawei за підсумками переговорів з головою Китаю Сі Цзіньпіном не є «повною амністією».

Про це заявив голова Національної економічної ради Білого дому Лоуренс Кудлоу, повідомляє Deutsche Welle.

«Міністерство торгівлі США тимчасово надасть ряд додаткових ліцензій на постачання товарів загального призначення. Ми не вважаємо, що ці випадки зачіпають національну безпеку США», — наголосив Кудлоу.

Раніше повідомлялось, що президент США Дональд Трамп на полях саміту Великої двадцятки розповів, що поки не бажає виключати Huawei з «чорного списку» Мінторгу, однак Вашингтон готовий дозволити американським компаніям продавати обладнання китайського телекомунікаційного гіганта, якщо це загрожуватиме нацбезпеці США.

Нагадаємо:

  • 27 травня компанія Microsoft припинила приймати нові замовлення від китайського виробника смартфонів та комунікаційного обладнання Huawei Technologies.
  • 25 травня Huawei виключили з асоціації SD, у зв’язку з чим компанія не зможе використовувати карти пам’яті SD та порти для них.
  • 20 травня Google відмовився від співпраці з китайським гігантом Huawei після того, як Міністерство торгівлі США внесло компанію в чорний список.
  • 16 травня президент США Дональд Трамп оголосив у США надзвичайний стан через загрози безпеці комп’ютерної системи, а компанія Huawei потрапила у чорний список. За даними ЦРУ, китайського гіганта Huawei фінансує китайська розвідка, армія і комісія з нацбезпеки Комуністичної партії. Водночас компанія Huawei заявила, що її робота не є загрозою і каже, що вона є незалежною від китайського уряду.
  • 17 березня компанія Huawei повідомила, що створила резервну операційну систему на випадок серйозного погіршення відносин із США. Китайська компанія має намір перейти на неї, якщо не зможе використовувати Windows і Android.
  • У лютому США заявили, що не зможуть співпрацювати з країнами, які використовують системи Huawei.
  • Наприкінці січня Міністерство юстиції США офіційно висунуло 13 звинувачень китайському телекомунікаційному гіганту Huawei, а також фінансовій директорці компанії Мен Ванчжоу.
  • Виконувач обов’язків директора адміністративно-бюджетного управління Білого дому США Рассел Воут вважає, що обмеження використання продукції китайської Нuawei призведе до негативних наслідків для американських компаній. У зв’язку з цим Воут запропонував відкласти введення заборони на продукцію Huawei.