Bloomberg: Науковці спрогнозували, коли очікувати піку коронавірусу в Китаї

Вчені очікують на пік захворюваності на коронавірус 2019—nCoV у Китаї пізніше у лютому 2020 року.

Про це повідомляє Bloomberg.

«Науковці, які моделюють поширення вірусу, прогнозують, що пік спалаху інфекції може статися пізніше цього місяця», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що вчені розробили математичну модель розповсюдження коронавірусу на основі даних про захворюваність в Ухані — епіцентрі розповсюдження вірусу.

Прогнозують, що коронавірус, ймовірно, виявлять у кожного 20 жителя Уханя до того, як захворюваність досягне піку.

Нагадаємо, вчені з Гонконзького університету опублікували знімки процесу розмноження нового коронавірусу всередині клітини.

За останніми даними, через зараження китайським коронавірусом у світі померли 813 пацієнтів, втім 2736 людей видужали. Кількість інфікованих зросла до 37 555.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.